Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи призведе колонія мікробів у легенях Клінтон до геополітичної катастрофи

Понедельник, 12 Сентября 2016, 15:31
Доля виборчих перегонів у США - і світової політики в найближчих чотири роки - зараз залежить від того, наскільки швидко Клінтон вдасться здолати хворобу, яка вибила її з боротьби менш ніж за два місяці до голосування

Американські медики - в тому числі й особистий лікар Хілларі Клінтон Ліза Бардак - підтвердили, що кандидат в президенти США від Демократичної партії лікується від запалення легенів ще з минулої п'ятниці.

Як пише depo.ua, через хворобу Хілларі Клінтон скасувала заплановану поїздку до Каліфорнії, де вона сьогодні і завтра мала бути присутньою на передвиборних заходах в Лос-Анджелесі і Сан-Франциско.

У неділю їй стало погано на церемонії, присвяченій 15-й річниці нападу на Всесвітній торговий центр в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року. Лікарка пояснила погане самопочуття кандидатки в президенти зневодненням.

Уточнювати, навіщо кандидатка пішла на громадський захід, якщо почувалася зле, і як Клінтон, у якої є можливість винайняти цілий штат медичних спеціалістів, довели до тривіального зневоднення, лікарі не стали. Сама хвора стверджує, що зараз почуває себе цілком нормально, і навіть провела невелику фотосесію для журналістів.

Сама по собі вчорашня прикра подія може й не мати жодних реальних наслідків. Дві пропущені передвиборні зустрічі Клінтон у стані надолужити. Звичайно, інцидент дасть можливість кандидату від республіканців Дональду Трампу поговорити на тему нездатності Клінтон зайняти посаду президента з медичних причин. Що теж нічого нового у кампанію не привнесе - Трамп і раніше висловлював сумніви з приводу стану здоров'я своєї опонентки. Хоча в свої 70 років похвалитись залізним здоров'ям також не може.

Позловтішатись проблемами Клінтон встигли і в Кремлі. Зокрема, довірена особа Володимира Путіна - Сергій Марков вже розповів світові, що Клінтон фактично програла виборчі перегони, і Трамп - чемпіон. Хоча, пам'ятаючи долю інших кандидатів у президенти, яких Кремль вітав з перемогою до завершення голосування, особливо тішитись Трампу, мабуть, поки не варто.

Втім, пневмонія штука непроста і неоднозначна. Щиро бажаючи кандидатці від демократів скорого і повного одужання, не можна, втім, виключати й варіанту, за якого період непрацездатності може розтягнутись на тижні.

А ставлення американців до президентів з проблемами, пов'язаними зі станом здоров'я, традиційно вельми складне і неоднозначне. Напевно, це своєрідна соціальна травма ще з минулого століття, коли після інсульту і паралічу Вудро Вільсона обов'язки президента США, фактично, виконувала його дружина. Про що виборці довідалися тільки через багато років після його смерті.

Втім, телебачення й інтернет роблять подібну ситуацію цілком неможливою. Очікується, що в середу Клінтон виступить на одному з рейтингових телешоу і на мітингу в Лас-Вегасі. Де всі охочі зможуть на власні очі переконатись, наскільки вона в стані продовжувати виборчу кампанію. І якщо відповідь буде негативною - то ситуація для Демократичної партії США складеться вельми непроста. Кандидатку, не виключено, доведеться міняти - що, на жаль, помітно збільшить шанси на успіх республіканського чудо-кандидата, від якого впродовж останніх днів намагаються дистанціюватись навіть його власні однопартійці.

Больше новостей о событиях за рубежом читайте в рубрике Мир