Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко ввів в дію рішення РНБО про енергетичну безпеку та проведення опалювального сезону

Суббота, 15 Ноября 2014, 16:29
Міністерству енергетики та вугільної промисловості України доручено опрацювати у тижневий строк питання щодо імпорту електричної енергії з РФ для її постачання споживачам

 

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким передбачене скасування закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Цей закон має скасувати Верховна Рада. Про це пише "ДС" з посиланням на УНІАН.

Указом передбачено ввести в дію рішення Ради нацбезпеки та оборони України від 4 листопада.

У ньому РНБО засуджує та не визнає так звані "вибори" на окупованих територіях Сходу України, які провели терористичні організації "ДНР" і "ЛНР". Адже так зване "волевиявлення" відбулося усупереч Конституції та законам України. Відповідно РНБО також підтримала скасування закону про особливий статус окремих територій Донбасу.

Кабміну доручили забезпечити жителів Донеччини та Луганщини гуманітарною допомогою, "передбачивши, зокрема, її маркування державною символікою України". Також уряд має донести на народу, що держава піклується про жителів окупованого Донбасу, надає їм "гуманітарку", а також інформувати про військово-політичну ситуацію в державі.

Протягом тижня уряд має визначитися, хто і з яких фінансових джерел буде розраховуватися за спожиті енергоносії на окупованому Донбасі. Водночас у рішенні РНБО наголошується, що Кабмін має вжити заходів стосовно забезпечення безперебійного електро- та газопостачання на Сході України.

"Ужити заходів щодо припинення на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях діяльності державних підприємств, установ та організацій, їх філій (відділень), представництв; евакуації працівників (за їх згодою); вивезення в разі можливості майна та документації; переведення державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування ... на роботу в іншу місцевість", - ідеться в документі.

"Евакуації" також підлягають суди.

Протягом двох тижнів мають створити міжвідомчу комісію з питань перевірки стану оперативного обладнання територій, прилеглих до району проведення АТО в Донецькій і Луганській областях.

Крім того, у Бюджетний кодекс внесуть зміни щодо особливостей взаєморозрахунків держбюджету з місцевими бюджетами. Запровадять особливий порядок обліку платників податків у зоні АТО, а також сплати ними податків та зборів.

Мінюст повинен терміново вивезти з окупованих територій усіх в'язнів і тих, хто перебуває під вартою.

"Внести пропозиції щодо амністії осіб, які відбувають покарання в цих установах і засуджені за злочини невеликої та середньої тяжкості", - уточняється в документі.

Центральні державні органи мають визначитися, як працюватиме фінансово-банківська система на окупованому Донбасі. Водночас мають відремонтувати пошкоджену бойовими діями інфраструктуру, аби люди не замерзли взимку.

"Забезпечити ... направлення заяви від імені України на адресу Генерального секретаря Ради Європи про вжиття Україною на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях у зв'язку з наявною суспільною небезпекою, яка загрожує життю нації, заходів, що відступають від зобов'язань України за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; інформування Генерального секретаря Ради Європи про вжиті Україною заходи та причини їх застосування", - наголошується в документі.

"Запропонувати Національному банку України вжити у місячний строк заходів щодо припинення обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб'єктам господарювання всіх форм власності та населенню на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях", - говориться в рішенні РНБО, яке своїм указом увів у дію президент.

Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року "Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року".

Відповідний указ глави держави № 876/2014 опублікований на президентському сайті.

Рада національної безпеки і оборони України доручила Кабінету міністрів невідкладно: забезпечити використання природного газу вітчизняного видобутку, у тому числі видобутого суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність відповідно до договорів про спільну діяльність, виключно для задоволення потреб населення та житлово-комунального господарства у період опалювального сезону 2014/15 року; ужити заходів щодо забезпечення розрахунків усіма категоріями споживачів за природний газ та теплову енергію, для виробництва якої повністю або частково використовується природний газ, що постачається гарантованим постачальником природного газу, виключно через поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу; ужити заходів щодо оптимізації ціни імпортованого вугілля антрацитової групи для потреб теплоелектроцентралей та теплових електростанцій (далі - ТЕЦ та ТЕС) з урахуванням цін, що склалися на міжнародному ринку; опрацювати питання щодо запровадження ліцензування експорту вугілля та доцільності розірвання договорів концесії (оренди) об'єктів паливно-енергетичного комплексу у сфері видобування кам'яного вугілля.

Уряду доручено вжити заходів щодо захисту економічних інтересів держави під час відповідального зберігання технологічної нафти, переданої на таке зберігання публічним акціонерним товариством "Укртранснафта"; опрацювати питання щодо поліпшення стану розрахунків за енергоносії усіма категоріями споживачів, у тому числі шляхом введення з 1 грудня 2014 року системи попередньої оплати за споживання енергоносіїв, забезпечення стягнення заборгованості з ТЕЦ та ТЕС за спожиті ними електричну енергію і природний газ та припинення постачання енергоносіїв підприємствам, визнаним у встановленому порядку банкрутами; ужити в установленому порядку заходів щодо зміцнення кадрового складу керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Міністерству енергетики та вугільної промисловості України доручено опрацювати у тижневий строк, з метою зменшення використання природного газу та мазуту вітчизняними ТЕЦ та ТЕС, питання щодо імпорту (у разі економічної доцільності) електричної енергії з Російської Федерації для її постачання споживачам.

Міненерго доручено вжити в місячний строк заходів для недопущення виникнення аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України, насамперед забезпечити потреби ТЕЦ та ТЕС у вугіллі та резервних видах палива для сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року; ужити в установлену порядку заходів щодо зміцнення кадрового складу підприємств паливно-енергетичного комплексу.