Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кобзон оскаржив заборону на в'їзд в Конституційному суді Латвії

Суббота, 20 Декабря 2014, 16:00
Які шанси у нього на відміну санкцій?

 

Співак та політик Йосип Кобзон подав скаргу в Конституційний суд Латвії на норму імміграційного закону, згідно з якою Кобзону відмовлено в перегляді рішення про внесення його до "чорного списку". Про це повідомляє "ДС", з посиланням на "Европейську правду", яка цитує латвійське видання Delfi.

Заяву подано до Конституційного суду на цьому тижні, і її будуть розглядати до середини січня. Після цього буде прийнято рішення - порушувати справу, чи ні.

За словами адвоката Кобзона Байби Дідріхсоне, справ щодо цієї конкретної частини закону в КС ще не було. Але були схожі - наприклад, оскаржувалася 61-ша частина Імміграційного закону. У тому випадку КС визнав, що закон порушує права людини.

Після цього рішення, в Імміграційний закон були внесені поправки, згідно з якими рішення міністра внутрішніх справ можна оскаржити, однак була збережена норма, що рішення міністра закордонних справ оскарженню не підлягає.

Санкйії проти Кобзона введені в кінці липня 2014 року через ситуацію в Україні. Рішення про заборону на в'їзд ухвалив глава МЗС Латвії Едгарс Ринкевичс. Крім Кобзона, в'їзд заборонили артистам Олегу Газманову та Валерії. Пізніше МЗС додав до "чорного списку" священика і актора Івана Охлобистіна.