Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олексій Кафтан: Хто відповість за теракт в Ніцці

Пятница, 15 Июля 2016, 16:24
Відповідальність за теракт має взяти на себе не лише Ісламська Держава, але й французька поліція

facebook.com

Висловлюю щирі співчуття французам. Не заперечую дивних співпадінь (Керрі в Москві, приміром, що цілком вписується в тренд терактів напередодні чи під час зустрічей між Заходом і Росією на вищому рівні) та символічних конотацій (14 липня 1099 року війська Готфріда Бульонського після штурму Єрусалима вирізали чи не всіх тамтешніх мусульман та юдеїв, а 690 років по тому російські аристократи та французькі плебеї розібрали аварійний пам'ятник середньовічної архітектури, випустивши з нього чотирьох фальшивомонетників, двох душевнохворих та вбивцю). Проте завважу, що вчорашнє страшне звірство вже вкотре підтверджує тезу про неподільність безпеки. 
Судячи з того, що стало відомо ЗМІ на даний момент, відповідальність за теракт має взяти на себе не лише Ісламська Держава, але й французька поліція.
По-перше, 31-річний Мохамед Лахуаєй Булель, тунісець за походженням, вже був відомий поліції - за ним числилися крадіжки та хуліганство. А от його зв'язок із ІД ще треба підтвердити - бо в поле зору розвідки він не потрапляв. Це, зокрема, може вказувати на звичну вже практику франшизування терору та афіліяції одинаків-симпатиків терористичних угруповань заднім числом. Тут, однак, слід наголосити: це не означає, що ІД не має стосунку до теракту, бо її пропагандисти давно й успішно працюють саме на полі агітування самітніх психів і невдах. 
По-друге, Булель орендував вантажівку-двадцятитонку за два дні до теракту. За дев'ять годин до "акції" він припаркував її біля Англійської набережної, де все й сталося. За звичай по неділях та святкових днях заїзд комерційних автівок у цю зону заборонено. Винятки роблять хіба для служб доставки. Не можна сказати, що біла фура не привернула увагу патрульних поліцейських. Вони навіть перевірили особу водія. Але він сказав, що привіз морозиво.
А тепер співставимо це. Фура, ніби-то з доставки морозива, що стоїть протягом дев'яти годин біля пішохідної зони, не викликає подиву. Не оснащена холодильником - що видно на фото. Двадцятитонна! Її водій є в поліцейській картотеці (комп'ютерній, наголошу). І це не викликає ані питань, ані підозр у тих, в кого спостережливість та параноя ніби то мають бути наслідком професійного перекосу.
Так, відступ від процедури, неуважність та невеличке послаблення обертаються великою трагедією. І це тим більше прикро, що попри серію терактів французи, вочевидь, досі не збагнули: на їхню землю прийшла війна. І вішистська політика у стосунках з Росією цю війну не припинить. Радше зробить довшою.

Больше новостей о событиях за рубежом читайте в рубрике Мир