Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росія віддасть Україні 5 офіцерів з 72-ї бригади

Суббота, 9 Августа 2014, 15:46
Москва обіціє не висувати звинувачення нашим військовим

У Слідчому комітеті РФ заявляють, що повернуть до України п'ятьох українських офіцерів 72-ої бригади, заарештованих учора на 2 місяці російським судом, без пред'явлення звинувачень. Про це повідомили в прес-службі відомства, передає УНІАН

"Враховуючи, що в рамках розслідування кримінальної справи про застосування заборонених засобів і методів ведення війни, з'ясувалося, що військовослужбовці 72-ої механізованої бригади Збройних сил України - Іван Войтенко і четверо його підлеглих - виконували наказ вищих командирів і не скоїли прямих злочинів проти особи, а також керувався гуманними міркуваннями, ухвалено рішення не пред'являти їм звинувачення, а надати можливість повернутися до України", - йдеться в повідомленні.

Хоча, ще 8 серпня офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін заявляв, що "навряд чи затримані українські військові, в націоналістичному чаді вирушаючи на каральну операцію, могли собі уявити, що за всі скоєні ними злочини рано чи пізно доведеться відповісти. І тепер замість бравурних маршів на їх честь на Майдані, які вони собі напевне уявляли, замість обіцяних нагород їх чекає суд, вирок і зрештою справедливе покарання. І не виключено, що в перспективі вони можуть зустрітися зі своїми земляками – членами УНА-УНСО, які відбувають тривалі терміни покарання на території Росії за злочини, скоєні щодо наших громадян". 

Нагадаємо, що 8 серпня російський суд у місті Красний Сулін Ростовської області заарештував на два місяці п'ятьох офіцерів 72-ої бригади.  Раніше, 4 серпня 438 українських військовослужбовців через обстріл вимушено були відступити на територію РФ. Надалі майже всі вони повернулися до України. Однак Слідчий комітет РФ попросив російський суд заарештувати 5 офіцерів 72-ої бригади Збройних сил України, яких "підозрюють" у "використанні важкого наступального озброєння невибіркової дії", "також перевіряється їх причетність до обстрілу російської території".