Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росія визнала ДНР та ЛНР

Пятница, 18 Июля 2014, 12:08
Про це свідчить ухвала суду, який служителі Феміди винесли у справі української льотчиці Надії Савченко

Схоже, Кремль вирішив відповісти на прийнятий на днях в США закон, який визначає Україну, як союзника і дозволяє американцями надавати йому військову допомогу, повідомляє espreso.tv. Про це свідчить ухвала Новоусманського районного суду Воронежської області щодо обрання запобіжного заходу українському "солдату Джейн". Так, служителі Феміди РФ визнали постанову так званих судів самопроголошених ДНР та ЛНР, які дали дозвіл на арешт Надії Савченко. Це означає, що офіційний орган судової влади Росії визнає ці утворення, як державні формування. Що може стати першоосновою для переведення поки що негласної, але масштабної допомоги Москви терористам Донбасу, на офіційні рейки.

Власне, саме рішення Новоусманського суду нічого нового нам не говорить. Надію Савченко вирішили таки залишити під вартою до 30 серпня, що раніше постановив суд нижчої інстанції. Але, той факт, що російські судді визнали юридичну силу рішення ДНР та ЛНР, є дуже важливим та небезпечним прецедентом. Адже, де-юре і де-факто це означає визнання і самопроголошених республік. Що може бути помстою Кремля за прийняті в США закони на підтримку України. Мовляв, якщо ви вирішили допомагати Києву по-дорослому - зброєю та консультаціями військових експертів, то і ми, в кращих традиціях Холодної війни, будемо відкрито допомагати своїм людям на Донбасі. 

Отже, команда Владіміра Путіна, попри серйозний прокол з полюванням на українську авіацію, який призвів до катастрофи пасажирського лайнера, не збирається не те, що відступати, а навіть витримати паузу у протистоянні з Києвом та Заходом. Рішення суду по Савченко не залишає сумнівів, що Москва буде лише наступати.