Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росіяни передумали забороняти фрукти і овочі з Європи

Четверг, 7 Августа 2014, 10:02
Кремль встановить вибіркову заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з ЄС, щоб пересварити країни співдружності

 

Повна заборона ввезення в Росію овочів та фруктів з країн Євросоюзу, а також з США, поки не введена і, можливо, не буде введена взагалі. Це випливає з заяви прес-служби Россільгоспнагляду, яка була оприлюднена сьогодні вранці. Так, відповідно до релізу відомства, озвучена раніше обіцянка заступника голови Россільгоспнагляду Олексія Олексієнка про те, що Росія повністю відмовляється від продукції ЄС, була лише його особистою думкою. Однак, особливих надій на таку різку зміну позиції Москви європейським виробникам покладати не варто. Адже, такий маневр не більше ніж відволікання уваги. Заборона точно буде, але матиме вона вибірковий характер. Наприклад, полякам заборонять ввозити овочі та фрукти в Росію, а словенцям дозволять. Що може в результаті привести до серйозних внутрішніх протиріч в ЄС щодо торгової політики співдружності на російському напрямку. 

Загалом, картина стане ясною до кінця лише тоді, коли вийде відповідна постанова уряду РФ, в якій і буде чітко прописано, що які продукти і з яких країн потрапляють під заборону, а які ні. "Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду вважає неможливим коментувати указ президента РФ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів заради забезпечення безпеки Російської Федерації" до отримання відповідної постанови уряду Росії", - відзначили сьогодні в Россільгоспнагляді. Хоча, ще вчора заступник голови відомства Олексієнко заявив, що Росія повністю заборонить імпорт сільськогосподарської продукції з США та країн ЄС і що вже складається список продуктів, які потраплять в чорний список. І ніхто з Кремля вчора не поспішав спростовувати слова цього чиновника. 

Очевидно, що просто за ніч в керівництві Росії придумали вишуканий спосіб познущатися не тільки зі своїх споживачів, які невдовзі можуть залишитись без якісних продуктів з Європи, але й з ЄС, спробувавши пересварити членів співдружності вибірковими торговими санкціями лише щодо окремих країн.