Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

В США перемагають «яструби», які готові озброювати українців

Среда, 5 Ноября 2014, 07:35
Успіх республіканців на виборах в Конгрес суттєво прискорить надання Києву летальної зброї для захисту від Росії

Фото: washingtontimes.com

За попередніми даними представники Республіканської партії отримали перемогу на проміжних виборах до Конгресу США. Це означає, що соратники відомого сенатора та друга України Джона МакКейна, окрім переваги в палаті представників, отримають більшість голосів ще й у верхній палаті парламенту. Це дасть їм можливість самостійно формувати порядок денний вищого законодавчого органу країни, зокрема і в зовнішній політиці. А отже Київ зможе розраховувати на серйозну підтримку, зокрема у вигляді поставок зброї для захисту від російської агресії, вже найближчим часом. 

Для отримання повного контролю над всім Конгресом, представникам Республіканської партії до цього часу не вистачало у сенаті лише шість голосів (45 проти 55 у демократів). Однак, результати проміжних виборів, які пройшли в США у вівторок, здатны виправити цю неприємність. Так, вже відомо, що першу важливу перемогу республіканці отримали в штаті Кентуки, де лідер фракції Мітч Макконел виграв вибори у демократки Єлісон Ландерген Граймс. Також, за даними FoxNews, республіканці перемагають і в інших вкрай важливих для них штатах – Північна Кароліна, Джорджія, Арканзас і Західна Вірджинія. Фактично визнав поразку демократів і лідер партії та президент США Барак Обама, назвавши поточний виборчий розклад "найгіршим для демократів з часів Ейзенхауера (мається на увазі гучна поразка республіканців на виборах 1958 року)". 

Сенатори-республіканці можуть запропонувати президенту дати дозвіл на продаж частини нафтових запасів зі стратегічного резерву США. Що разом зі збільшенням поставок ресурсу з Саудівської Аравії та Ірану знизить ціну нафти до $65-60. А такого тиску російська економіка довго не витримає

Такий песимізм глави США цілком зрозумілий. Адже, якщо офіційні підсумки підтвердять тріумф його політичних опонентів, то господар Білого дому опиниться в опозиції до законодавчої гілки влади. Що суттєво ускладнить продовження його другого президентського терміну. Особливо враховуючи той факт, що підтримка сенату потрібна йому для призначення кабінету міністрів і керівників більшості урядових агентств і департаментів, а також призначення послів і членів Верховного Суду. Варто чекати і зміни голів кількох ключових комітетів верхньої палати Конгресу, наприклад комітетів з питань збройних сил та зовнішніх відносин. Відтак, нова парламентська більшість отримає всі необхідні важелі для тиску на Білий дім в питанні серйозного розширення США підтримки, яка надається Україні. 

Власне, першим питанням, яке можуть винести на розгляд парламенту республіканці, вірогідно, стане рішення про надання Києву летальної зброї. Це і крупнокаліберні кулемети, і протитанкові комплекси, і важка військова техніка, що здатна кардинально змінити баланс сил на україно-російському фронті на Донбасі. Власне, про це вже кілька місяців у сенаті кричить один з найвідоміших представників партії переможців Джон МакКейн.

Крім того, сенатори-республіканці можуть запропонувати президенту дати дозвіл на продаж частини нафтових запасів зі стратегічного резерву США. Що разом зі збільшення поставок ресурсу з Саудівської Аравії та Ірану здатне знизити ціну нафти на світовому ринку до $65-60. А такого тиску російська економіка довго не витримає. Також республіканці США неодноразово висловлювали пропозицію щодо відключення російських банків від міжнародної системи SWIFT. Що, в комплексі з іншими заходами, завдасть Кремлю потужного удару на всіх напрямках.