Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: Чому насправді Путін скасував кримський федеральний округ

Пятница, 29 Июля 2016, 11:43
Скасування "особливого статусу" півострова говорить лише про одне: Путін вважає, що ситуація там настільки стабільна, що можна послати цих кримчан к чорту і вони не образяться

radiosvoboda.org

Вчора багато хто писав про те, що переведення півострова до південного федерального округу - це ледве не поразка Путіна, це відсутність грошей на утримання чиновників і ляпас місцевій еліті. Насправді, частково можна погодитися лише з останнім. Точніше, до кримських політиків Путін завжди ставився зі зневагою. Але давайте про все по порядку.

1. Путін вчора зробив цілий ряд перестановок і скасування кримського федерального округу - це одне з рішень, далеко не найважливіше. Крим, згідно з логікою Росії завершив перехідний етап і ніяких причин тримати його в окремому окрузі і статусі просто нема. Як би нам не хотілося іншого, Кремль вважає, що кримчанин нікуди не дінуться. Більше того, важливо зазначити, що колишній керівник федерального округу пішов на підвищення, його відправили на Кавказ, який залишається головним пріоритетом.

2. Керівництво федеральний округом - це не пряме керівництво регіоном, а всього лише "государеве око". Це збір інформації і пропозиції по реагуванню. Тому, коли хтось говорить, що грошей на адміністрацію округу в росіян немає - це наш самообман.

3. Відставка губернатора Севастополя Міняйла - це визнання того, що Міняйло просто не став своїм в Севастополі і його конфлікт з місцевими елітами стає подразником напередодні виборів. Путіну необхідно, щоб Севастополь дав максимально високий процент саме Єдиній Росіі, тому Міняйло і прибрали. Ніяких інших причин там немає.

4. 16 із 86 керівників регіонів - вихідці з силовиків ( не лише ФСБ, а всіх відомств силовиків). Частково праві ті, хто каже, що Путін пробує міняти модель управління країною і робить ставку на силовиків. Але насправді він просто проводить ряд ротацій, які глобально не міняють розклад сил - регіональні еліти давно інкорпоровані в московські клани. І нинішні зміни не ламають схеми в Москві. Говорити про появу нових фаворитів чи тим більше, створення нових кланів неможливо. Путін робить те, що робить будь-який диктатор: час від часу він перетрушує еліти, щоб ті були в тонусі.

5. Тепер іще раз щодо Криму. Для півострова невирішеними залишаються три глобальні проблеми - сполучення, електрика і вода. Будівництво мосту гальмується відсутністю технологій. Питання електрики частково вирішене завдяки, як кажуть обходу санкцій, але це тимчасове рішення. Щодо води, то її вистачає, але лише для місцевих жителів. Без Дніпра говорити про курортний розвиток чи сільське господарство навіть теоретично неможливо.

Для Путіна справою честі є будівництво мосту і він його в найближчі 5 років відкриє. Ні про які інші серйозні вкладення в півострів мова не йтиме (заявлена реконструкція доріг - це латання старого). Крим не є і не буде пріоритетом Путіна - це виключно військова база, де будуть підтримувати середньостатистичний для РФ рівень життя.

6. Чи може скористатися з цієї ситуації Україна? Я говорив і продовжую говорити - секретний план реінтеграції півострова - це війна з РФ в будь-якій конфігурації. Тому, всі ті, хто зараз багато говорить про те, що країна нічого не робить для повернення Криму або ідіоти, або просто не хочуть зрозуміти цю банальну істину.

Джерело: facebook.com

Больше новостей о событиях за рубежом читайте в рубрике Мир