Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Збитий Боїнг може стати останнім «трофеєм» Путіна

Четверг, 17 Июля 2014, 20:11
Якщо українська влада зуміє домогтися оперативного розслідування катастрофи малайзійського літака на рівні ООН, то відправить Росію в глибокий нокаут

 

Падіння пасажирського літака поблизу міста Торез Донецької області, попри масштаби цієї трагедії, може врятувати сотні, якщо не тисячі життів в Україні. Для цього Києву потрібно за лічені години ініціювати створення міжнародної комісії по розслідуванню цієї катастрофи. Також штаб АТО спільно з РНБО повинен зібрати всі вичерпні докази того, що наша бойова авіація, як і системи ППО, сьогодні не були задіяні в зоні АТО. А СБУ має нарешті надати підтвердження того, що терористи ДНР і ЛНР отримували з Росії не тільки "Гради", але й більш потужні зенітно-ракетні комплекси "БУК", з яких, очевидно і був збитий Боїнг. Тоді Україна зможе сподіватися на більш потужну підтримку не тільки США, але й ЄС, що може зупинити війну на Донбасі найближчим часом.

 Власне, це завдання не таке вже й складне. Адже сепаратисти та їх патрони з Кремля зробили все можливе, щоб засвітити кожен крок, який передував вчиненню їх найбільшого злочину з часу початку боїв на Донбасі. По-перше, ще в кінці червня терористи ДНР хвалилися, що захопили комплекси "Бук" після вдалого штурму донецької військової частини ракетних військ. Тобто, навіть якщо Україні не вдасться довести факт перекидання ракетно-зенітного комплексу, а тільки з нього і можна збити пасажирський літак на висоті більш ніж 10 км., з Росії, то буде цілком достатньо даних про наявність у терористів вітчизняних "БУКів".

По-друге, буквально за двадцять хвилин до того, як стало відомо про катастрофу пасажирського літака поблизу Торезу, так званий міністр оборони самопроголошеної ДНР Ігор Гіркін похвалився на своїй сторінці у соціальних мережах збитим транспортним літаком збройних сил України АН-26. І також вказав на те, що повітряне судно впало поблизу Торезу. До того ж Гіркін припустив, що збитих його поплічниками літаків могло бути і два. Тим самим, лідер терористів відрізав собі всі шляхи до відступу, фактично зізнавшись в злочині. 

По-третє, є відео та усні свідчення місцевих мешканців, які заявляють про те, що вранці бачили пересування "БУКів" в районі Торезу. Що лише підтверджує те, що терористи таки використовували цю зброю. Нема сумнівів, що спеціалісти зможуть за найкоротший час знайти ще цілу низку важливих доказів причетності ДНР та Росії до катастрофи пасажирського літака та загибелі близько 300 чоловік, які є громадянами різних країн світу.

Але для цього треба дыяти швидко. Петро Порошенко повинен оперативно підняти на ноги всіх: і правоохоронців, і дипломатів, і політиків, і громадські організації. Україна і так зараз знаходиться в епіцентрі світової уваги, оскільки не сходять з екранів ЗМІ кадри жахливої трагедії. Владі лише треба скористатися, як би це цинічно не звучало, цим моментом, щоб остаточно довести причетність Росії до фінансування та підтримки тероризму на Донбасі. А отже – довести, що керівники Росії на чолі з Владіміром Путіним самі є звичайними терористами-вбивцями.