• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроекты

Навіщо Путін відмінив "референдум" сепаратистів

Заклик Путіна перенести референдум сепаратистів на пізніший термін є технологію з легалізації розколу України в день президентсьських виборів
Реклама на dsnews.ua

Звернення Путіна до сепаратистів має на меті легалізувати референдум про незалежність "Донецької та Луганської народних республік", провівши його в один день з виборами президента України, 25 травня.

Технологія буде наступною: сепаратисти начебто слухаються Путіна, але зброї не складають. Хоча, ймовірно, дещо стишують військові дії. Зміну своєї поведінки вони пояснюють просто: "Ми дослухалися до Путіна і відтермінували референдум. До того ж Київ погодився обміняти трьох полонених "альфівців" на трьох наших, у тому числі й на "народного губернатора" Донецької області Павла Губарєва. Але цього недостатньо для перемоги. Тому боротимемося далі".

У той же час Київ не зупиняє АТО в Донбасі, про що вже заявив в.о. глави президентської канцелярії Сергій Пашинський. "Всі терористи у Слов'янську та Краматорську будуть знищені або захоплені", запевнив він. Така відповідь української влади прораховувалася Кремлем, оскільки зараз припинити АТО означає наразитися на не сприйняття подібного рішення українським суспільством.

Таким чином напруження в регіоні не зменшується, але відкриваються можливості для проведення президентських виборів. Для цього Київ змушений буде відкрити реєстр виборців у двох бунтівних регіонах. Обласні ради Донеччини і Луганщини, які, по суті, присягнули сепаратистам, також підтримають заклик Путіна і заявлять про перенесення дати референдуму на 25 травня. Аби провести його одночасно з президентськими виборами. Києву буде поставлено виделку: або президентські вибори не відбуваються взагалі, або відбуваються за описаним вище сценарієм. Іншими словами, Києву запропонують самому погодитися на легалізацію псевдореферендуму. До того ж, на президентських виборах саме на Сході країни будуть сотні закордонних спостерігачів, у тому числі і від ОБСЄ. День голосування пройде мирно і вони будуть змушені визнати, що вибори відбулися згідно з демократичними критеріями. А це означає, що демократично відбувся й "референдум", на якому Росія цілком може отримати необхідні для себе результати. Як в Донецькій і Луганській областях уміють "малювати" потрібні цифри ні для кого не є секретом.

Після цього все ті ж обласні ради визнають результати "референдуму", визнає їх і Росія. Захід буде поставлений у дуже незручну ситуацію: або визнавати і те і те, або не визнавати нічого.

То ж примирливі заяви Путіна всього-на-всього технологія аби виграти час, позбавити Захід підстав для розширення санкцій та "відбудуватися" від причетності до сепаратистських дій в Донбасі й Луганщині. Зараз Путін може сказати: "Я зробив усе, що міг. Закликав відтермінувати референдум і сісти за стіл перемовин, відвів війська. А ось Київ зі свого боку не зупинив АТО. Тому мешканцям "Новоросії" нічого не залишалося, крім як самовизначитися щодо незалежності".

Про технологічність кроку Путіна свідчить і неймовірна оперативність сепаратистів, які менш ніж за двадцять хвилин з часу появи заяви російського президента вже її коментували. На стрічці агентства РІА "Новости" новина з'явилася о 16.34 за київським часом, а буквально за 13 хвилин, о 16.47 за київським часом співголова президії Народної ради ДНР Мирослав Руденко сказав іншому російському агентству РБК, що "ополченці Донецької народної республіки" врахують заклик президента РФ Путіна перенести референдум. Проте, уточнив, що підготовка до нього триває. Тобто, сепаратисти і журналісти заздалегідь були повідомлені про заплановану заяву Путіна.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua