• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроекты

Навіщо Росія хоче здійснити теракт у Києві

Організувавши руками бойовиків зі сходу терористичну атаку в столиці України, росіяни сподіваються, що українці назавжди зненавидять усіх жителів Донбасу
Фото: globallookpress.com
Фото: globallookpress.com
Реклама на dsnews.ua

На засіданні РНБО Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності збільшення фінансування інших силових відомств, як СБУ та МВС разом з реформуванням даних структур. "Загроза тероризму та диверсій сьогодні зросла і ефективні дії СБУ, підрозділів МВС та ГПУ є важливими. Серйозного посилення потребує також діяльність розвідувальних органів", - підкреслив Президент. І дійсно, "перемир'я" на Донбасі не обіцяє швидкого миру. Більш того, загроза масштабної агресії залишається. Поряд з нею існує й інша загроза - експорт терору за межі окупованих територій. Новопризначений секретар РНБО Олександр Турчинов пообіцяв, що до кінця року буде встановлено жорсткий пропускний режим в зоні АТО. Це насправді те, що мало б відбутися ще восени, після Мінських угод. Але краще зараз, ніж ніколи.

Вочевидь поштовхом до посилення антитерористичних заходів стало затримання терористки з Луганська Анастасії Коваленко, яка планувала здійснити теракт в центрі столиці. Це поки що перший випадок, але ніхто не може сказати, скільки переселенців зі сходу, які безконтрольно приїжджали до мирної України, здатні задіяти пекельну машину в Києві чи інших містах. І скількох диверсантів-підривників, завербованих на сході, ще планують закинути сюди ляльководи з російського ГРУ чи ФСБ. Проте точно можна сказати: якщо, не дай Бог, десь станеться теракт з людськими жертвами, мешканці окупованих територій назавжди будуть затавровані як посібники терористів.

Поки хтось не загравав із сепаратистами, які зазивали в Україну Путіна з його генетичним сміттям - борцями за "рускій мір", наша держава не знала ні війни, ні терактів

У п'ятницю у ток-шоу Савіка Шустера представники команди Рината Ахметова та деякі співчутливі до неї депутати з коаліції намагалися переконати українців у тому, що на окупованих територіях залишилися свідомі громадяни нашої держави, які потребують гуманітарної допомоги. Про те, що цю гуманітарку, "віджату" у простих людей, за три щоки наминатимуть терористи, звісно, не йшлося. Інформаційну хвилю про гуманітарну катастрофу на Донбасі запустили після того, як батальйони Нацгвардії почали блокувати ахметовські  "гумконвої". Піарники Рината Леонідовича пішли простим, але ефективним шляхом: переконувати українців, що на окупованих територіях проживають жертви терористів, які потребують допомоги, інакше їм прийде кінець. Значна частина населення там дійсно потребує допомоги продуктами і товарами широкого вжитку, але чомусь гуманітарних вантажів від держави Україна ватажки "ДНР" і "ЛНР" приймати не хочуть. Або не все так катастрофічно, як малюють, або в ахметовських "гумконвоях" є якийсь фокус. Через що їх сепаратисти гостинно впускали до себе.

Не будемо цитувати комбатів, які розкрили цей фокус. Звернемо лише увагу і Штабу Ахметова, і підконтрольних йому людей у Донецьку, і жителів окупованих територій, що розростання терористичної загрози за межі так званих "республік" може швидко і кардинально змінити думку українців. Які зараз у більшості своїй схиляються до того, що "залишенці" в "ДНР" і "ЛНР" - жертви терористів, а не їх посібники. Один теракт - і від толерантного і по-християнськи милосердного ставлення не залишиться і сліду. Не тому, що українці погані. Ні, вони добрі і терплячі. Просто терпець може урватися. Адже поки хтось не загравав із сепаратистами, які зазивали в Україну Путіна з його генетичним сміттям - борцями за "рускій мір", наша держава не знала ні війни, ні терактів.

Хтось спробує парирувати: всі за одного терориста провину нести не можуть. Мовляв, росіяни навмисно хочуть щось підірвати в Києві руками якогось переселенця зі сходу. Може і хочуть. Але мова не про них, а про те, коли жителі окупованих територій у переважній своїй масі усвідомлять, що їх Росія та місцеві маріонетки розвели і продовжують розводити як останніх дурнів.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua