• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроекты

Пивовари з "Оболоні" отримали свого губернатора

Новий керівник ОДА влаштовує і команду президента, і місцевий політичний бомонд, який ще недавно прославляв Партію регіонів
Фото: ObolonUkraine
Фото: ObolonUkraine
Реклама на dsnews.ua

Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення керівником Хмельницької ОДА Михайла Загороднього. До підвищення новий керівник регіону працював депутатом обласної ради та управляв одразу двома місцевими підрозділами пивної імперії Олександра Слободяна "Оболонь". За даними "ДС", саме Слободян міг лобіювати призначення свого підлеглого на високу державну посаду, адже з президентом він знайомий давно. Зокрема Слободян і Порошенко були колегами по фракції "Наша Україна" в Раді IV скликання. З іншого боку, на підтримку Загороднього висловлювалися і колишні "регіонали", а нині представники пропрезидентського депутатського табору в Раді - переможці 192 і 193 мажоритарних округів області Володимир Мельниченко та Олександр Герега. 

Михайло Загородний на 100% місцевий кадр (народився, навчався та працював в межах Хмельницької області). З 1999 році працював у структурі корпорації "Оболонь". Починав з посади директора з виробництва науково-виробничої асоціації "Нива Оболоні", а до призначення главою ОДА працював директором Чемеровецького солодового заводу ЗАТ "Оболонь" та ТОВ "Оболонь Агро". В 2010 році переміг в мажоритарному окрузі на виборах до обласної ради. Балотувався від Української народної партії, членом і головним спонсором якої протягом багатьох років був і його бос Олександр Слободян.

Існує версія, що власник пивної імперії "Оболонь" звертався до сімейства Порошенків про сприяння у придбанні та модернізації виробничих потужностей Бершадського пивкомбінату в середині 90-х. І з того часу Слободян підтримував приязні стосунки з майбутнім главою держави

Існує версія, що власник пивної імперії "Оболонь" звертався до сімейства Порошенків, яке контролює Вінницьку область багато років, про сприяння у придбанні та модернізації виробничих потужностей Бершадського пивкомбінату в середині 90-х. І з того часу Слободян підтримував приязні стосунки з майбутнім главою держави. Пізніше вони співпрацювали у фракції "Наша Україна" в парламенті. Відтак неважко здогадатися, хто саме просував кандидатуру Загороднього на посаду глави ОДА. Власне, високу довіру до Завгороднього і поважне ставлення до цього кадрового рішення підтверджує і те, що нового керівника Хмельницької області Петро Порошенко представляв сьогодні особисто. Що у вітчизняній управлінській практиці буває не так вже й часто.

З іншого боку це призначення можна назвати і особистою кадровою перемогою самого президента. Адже, нагадаємо, попередній очільник ОДА Леонід Прус, представник "УДАРу", був звільнений ще у вересні минулого року. Зволікання ж з призначенням його наступника було пов"язанe з тим, що команда прем"єра Арсенія Яценюка, яка відповідно до Конституції вносить кандидатури на призначення керівників областей, просувала на Хмельниччині свою людину – Олександра Зайця, депутата Кам"янець-Подільської міської ради та місцевого будівельного магната. Але проти цього кадра, у свою чергу, виступала адміністрація президента, яка затверджує глав ОДА. Таким чином, майже півроку між двома командами влади йшла приховане змагання за посаду керівника Хмельницької області, в якій, як бачимо, переміг президент.  

    Реклама на dsnews.ua