• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроекты

Порошенко: король-чудотворець чи каліф на годину

Реклама на dsnews.ua
За даними екзит-полів Порошенко перемагає вже в першому турі. Тепер йому доведеться явити українцям диво, або перетворитися на Ющенка-2

Будь-хто з політологів скаже, що вибори у два тури краще ніж в один. Тому що до переможця з максимальним кредитом довіри будуть максимальні вимоги, від нього очікуватимуть дива. В разі ж, якщо він опиниться не месією-чудотворцем, то його рейтинги полетять у прірву з велетенською швидкістю. Вочевидь, Петро Порошенко, чия передвиборна кампанія велася з претензією на перемогу в першому турі, має розуміти, що величезну довіру українців він має виправдати. Якщо зможе - стане нашим Ататюрком. Ні - увійде в історію зрадником, на фоні якого Ющенко виглядатиме янголям.

Логіку виборців, які довірили Порошенкові управління країною, зрозуміти нескладно. Будь-який нормальний громадянин хоче, аби на чолі країни нарешті була особа, яка візьме на себе всю відповідальність. І тут не стільки мова про економіку, українці згодні затягнути ремінці задля радикальних реформ, а про повністю розбалансовану систему державного управління. Судячи зі спільних списків та кандидатів-мажоритарників "УДАРу" і "Солідарності" на виборах до Київради, докорінно змінювати цю систему Петро Олексійович не хоче. Тільки дещо під ладнати. Інакше там не було б людей, пов'язаних з командою Черновецького і бізнесменів з підмоченою репутацією. Та й щодо здатності проводити радикальні реформи і боротися з корупцією починаючи з себе також є питання. Порошенко обіцяв після здобуття президентської булави розпродати свої активи - "Рошен", 5 канал та інші. Коли і головне кому він їх продасть і чи продасть взагалі. Оце питання із питань.

Далі - чи є у Порошенка команда для проведення перезавантаження влади. Неодноразово писалося, що такої команди у нього немає. Проте серед представників інших політичних сил є люди, з якими він розрахується посадами за підтримку. То й же Яценюк, приміром, залишиться прем'єром. Принаймні це Порошенко Арсенію пообіцяв. А ось з "кличківцями" у Петра Олексійовича не все так гладенько. За інформацією "ДС", кандидатура Віталія Ковальчука вже не розглядається без п'яти хвилин переможцем виборів у якості голови адміністрації. Місце Льовочкіна при Януковичу може посісти Ігор Гринів або давній товариш Порошенка Валерій Чалий. Власне, мова йде про те, що далеко не всі, кому, можливо, було щось обіцяно за підтримку, отримає посадове задоволення від перемоги Порошенка. Тому варто очікувати на появу незадоволених, які спробують плести інтриги проти президента з високим рівнем довіри. Граючи на пониження його популярності.

Зіткнеться Петро Олексійович і з ще однією проблемою - що робити з нинішнім парламентом. Розпустити він його може в разі розпаду коаліції. Проте за нинішніх умов розпад коаліції - це новий виток нестабільності. І хоча Порошенко й обіцяє дочасні вибори ВР, кулуарно йдуть перемовини про продовження життя цьому депутатському корпусу. Це може влаштовувати і самого переможця перегонів, оскільки власної впливової партії у нього немає, розкрутити її часу катма, і в підсумку можна отримати набагато гірший кадровий склад Ради, аніж нині. До того ж, Порошенко не може не розуміти, що поразка Юлії Тимошенко зовсім не означає припинення її політичної кар'єри. В разі половинчастих рішень Порошенка-президента, його відвертих провалів та продовження дружби з олігархами (приміром нині ми бачимо, як до нього активно підкрадаються газові "рішали" з групи Фірташа, та й патріот Коломойський з його апетитами дуже скоро може стати величезною проблемою для київської влади) Тимошенко скористається нагодою стати сильною опозицією до Петра Олексійовича.

Не вирішаться за помахом чарівної палички й найбільш болючі питання - анексія Криму та бандитський розгул в Донецькій і Луганській областях. Зараз багато говорять про те, що Порошенко може домовитися навіть з чортом лисим. Але то з чортом, а то з Путіним. Про донецьких уркаганів взагалі й казати нема чого. Якщо новообраний президент навіть ручкатиметься з ними, а не те, що вестиме якісь перемовини, його кредит довіри миттєво розтане. Не припинить Порошенко за короткий час і війну в Донбасі. Нажаль, але це правда. Бо головна проблема там не знищення терористів, а практично незворотні відцентрові процеси, які відбулися в головах значної частини мешканців тих регіонів.

Це лише частина питань, які Порошенко змушений буде вирішити дуже і дуже швидко. Інакше вже восени кількість його ворогів перевищить кількість друзів. А виборці, як свого часу було з другом Порошенка Черновецьким, за півроку після виборів соромилися признатися, що голосували за "народного мера". Який перетворився на анекдотичного "Космоса"...

    Реклама на dsnews.ua