Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Про що Саакашвілі домовився з Ківаловим

Четверг, 24 Сентября 2015, 12:01
Найближчим часом ніяких кримінальних справ проти одного з головних юристів Януковича ми не побачимо
Фото: linkis.com

Фото: linkis.com

Колишній голова Центрвиборчкому, народний депутат та один з авторів "диктаторських законів 16 січня" Сергій Ківалов балотується в мери Одеси. Відповідна заява про висування кандидата була прийнята учора ввечері на з"їзді підконтрольної Ківалову "Української морської партії". Це означає, що досягнуті раніше домовленості про ненапад між почесним ректором одеської юридичної академії та чинним міським головою Геннадієм Трухановим були порушені. За даними "ДС", відважитись на такий крок Ківалову допомогли в будівлі обласної державної адміністрації, де він міг отримати гарантії недоторканності в обмін на створення виборчих проблем Труханову. 

Чинний мер Одеси Геннадій Труханов отримав свою посаду за підсумками дострокових виборів у травні минулого року. Тоді за колишнього "регіонала" проголосували 43,4% місцевих виборців, в той час, як його основний конкурент Едуард Гурвіц отримав 32% голосів. Цього разу про участь Гурвіца в мерській кампаній вже не йшлося, відтак Труханов вважався фаворитом цих виборів. Однак все змінилося в останні дні. 

Спочатку про участь у виборах мера заявив радник глави Одеської ОДА та колишній заступник міністра з економічного розвитку Саша Боровик. Його кандидатуру підтримала місцева організація Блоку Петра Порошенка. Що автоматично створило інтригу в цій кампанії. І от учора про свої мерські амбіції офіційно заявив Сергій Ківалов, а це означає, що одеський електорат колишніх "регіоналів" буде поділено навпіл – між чинним мером та ректором одеської юридичної академії.

Тепер в Одесі слід очікувати жорсткої і брудної передвиборчої кампанії, оскільки в пасиві взаємин двох колишніх "регіоналів" є чимало неприємних моментів, які неодмінно будуть згадані в ході цієї передвиборчої війни. На це і розраховують в одеській ОДА

Власне в цьому і є основна причина того, що Сергій Ківалов раптово вирішив балотуватися на пост голови міської ради. За даними "ДС", відповідне прохання депутату Верховної Ради нещодавно озвучили в ОДА. Мовляв, піди на вибори, попрацюєш проти чинного мера, а ми подивимось, що можна зробити з твоїми кримінальними справами. Тим самим створюється штучна конкуренція фавориту мерських перегонів Геннадію Труханову. А це, у свою чергу, підвищує шанси кандидата від БПП, для якого основною метоє є вихід в другий тур.  

Що ж до Сергія Ківалова, то відмовити в цьому випадку автор скандальних "диктаторських законів 16 січня" ніяк не міг. Адже на ньому зараз висить одразу кілька кримінальних проваджень. Зокрема, про багатомільйонні фінансові зловживання підконтрольної йому юридичної академії, та про можливу підтримку сепаратистського руху. Тому не дивно, що Ківалов одразу ж погодився, хоча останнім часом між ним та мером діяв негласний пакт про ненапад. Крім того, балотування юридичного ректора виглядає дивним на фоні нещодавнього скандалу з захопленням будинку прийомів Міжнародного Гуманітарного Університету, більш відомого одеситам як "замок Гаррі Поттера" або один із будинків народного депутата Сергія Ківалова. Але чого не зробиш заради спокійного майбутнього. 

У будь-якому разі тепер в Одесі слід очікувати жорсткої і брудної передвиборчої кампанії, оскільки в пасиві взаємин двох колишніх "регіоналів" є чимало неприємних моментів, які неодмінно будуть згадані в ході цієї передвиборчої війни. На це і розраховують в одеській ОДА. І чим бруднішою буде це протистояння Ківалова і Труханова, тим краще для кандидата від БПП.