• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроекты

Родич Захарченка. Чим завинив перед ФСБ ворог Курченка Саша Ташкент

Сьогодні в Донецьку було скоєно замах на так званого "міністра доходів і зборів ДНР" Олександра Тимофеєва на прізвисько "Ташкент"
Реклама на dsnews.ua

За наявною інформацією Lexus "Ташкента" було підірвано в центрі Донецька, а сам "міністр" наразі у критичному стані перебуває в лікарні.

Враховуючи "грошову посаду", Тимофеєв посідає в ієрархії "молодої республіки" далеко не останнє місце. Як "віце-прем'єр" він координує шість "міністерств ДНР" економічного блоку, але всім підприємцям, хто був або досі перебуває на території ОРДО, більш відома його "податкова діяльність" - це коли озброєна банда на чолі з бойовиком на прізвисько "Саша Ташкент" (тобто "міністр" Тимофеєв) здійснює рейдерство у великих розмірах та організує контрабанду і збут контрафактних алкоголю та сигарет.

Наприклад, саме Тимофеєв здійснив захоплення мережі супермаркетів "Амстор", "подарувавши" цей бізнес Олександру Захарченку, який ніби доводиться Тимофеєву родичем по лінії першої дружини.

А для себе особисто Ташкент "націоналізовував" шахту імені Засядька і шахту імені Кисельова, доводив до банкрутства та посягав на "Макіїввугілля", "віджимав" бензин, що постачався в окуповані райони Донеччини українським олігархом-втікачем до Росії Сергієм Курченком, та склади з тютюновою, алкогольною і ювелірною продукцією, здійснював контрабандні схеми із вугіллям та паливно-мастильними матеріалами тощо. З цією метою використовувався ресурс незаконного збройного формування "Оплот", "начальником штабу" якого у 2014 р. був сам Тимофєєв.

Встановивши контроль над малим і середнім бізнесом через "націоналізацію" ринків та введення нової податкової системи, "Ташкент" став одним з найвпливовіших центрів ухвалення рішень в ДНР. Його найближчим партнером у чорних бізнес-схемах є Костянтин Кулешов, який довго заправляв спеціально створеним під себе "державним" підприємством "Ринки Донбасу" та спільно с Тимофеєвим розподіляв вміст перших гуманітарних конвоїв від МНС РФ в 2014 р. Подільники буцімто направляли гуманітарку "військовим комендантам", але насправді вона продавалася в магазинах, підконтрольних їм та іншим ватажкам "ДНР". За що виникали жорсткі конфлікти з представниками російських ГРУ і ФСБ та всією їхньою вертикаллю на окупованому Донбасі. Наразі "силовики" дещо послабили вплив "міністра доходів і зборів", але повністю вивести його з гри не можуть - Захарченко стоїть за свого протеже горою.

До війни 46-річний Тимофеєв займався наданням послуг кабельного телебачення та інтернету, будучи засновником компанії DonSatTV (ця фірма успішно працює й досі в окупованому Донецьку). А своє прізвисько "Ташкент" отримав через навчання в 1989 - 1991 рр. у Ташкентському вищому загальновійськовому командному училищі, а закінчив уже в 1993-м аналогічне Далекосхідне училище у Благовіщенську.

Враховуючи близькість Тимофеєва до Захарченка, замах на "міністра", якщо він таки мав місце і не був інсценуванням, аби по тихому "звалити" з Донбасу з награбованим, мав би змусити ватажка "ДНР" всерйоз задуматися і про власну долю, особливо на тлі наполегливих чуток про бажання Москви замінити Захарченка з Плотницьким.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua