• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроекты

В NASA ищут варианты обеспечения движения МКС без РФ

В NASA занимаются поиском вариантов, как обеспечить движение МКС на орбите, если Россия покинет станцию

Фото из открытых источников
Реклама на dsnews.ua

Об этом говорится в материале The Guardian, передает "ДС".

На МКС NASA займається підтримкою енергозабезпечення та життєзабезпечення станції, а Роскосмос відповідає за рух станції та підтримку її на стабільній орбіті за допомогою своїх комічних кораблів "Прогрес". Вони іноді вмикають свої двигуни, щоб підтримувати рух станції на висоті приблизно 400 км над Землею.

Занепокоєння NASA щодо можливого майбутнього МКС постало після заяви глави Роскосмосу Дмитра Рогозіна про те, що Росія може припинити співпрацю з американцями на орбіті у відповідь на санкції США.

Кеті Людерс, керівниця програми пілотованих космічних польотів NASA заявила, що в такому разі космічні кораблі американських компаній Northrop Grumman і SpaceX можуть допомогти підтримувати станцію на орбіті.

За словами Людерс, зараз на орбітальній станції все відбувається в штаному режимі, і немає жодних повідомлень про те, що Росія не зацікавлена в подальшій співпраці.

"Проте ми завжди шукаємо різні варіанти та компанії, які здійснюють доставку вантажів і астронавтів на орбіту та можуть нам у цьому допомогти", — говорить Людерс.

Наприклад, вантажний космічний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman, який пристиковався до МКС 21 лютого, вперше зміг змінити напрямок руху станції без допомоги російських кораблів.

А глава компанії SpaceX Ілон Маск опублікував у Twitter логотип своєї компанії у відповідь на риторичне запитання Рогозіна про те, хто врятує МКС від неконтрольованого сходу з орбіти.

МКС за весь час свого існування пережила деякі геополітичні суперечності. Наприклад, співпраця США та Росії не припинилася після того, як РФ окупувала Крим у 2014 році. Але деякі експерти вважають, що вторгнення в Україну може прискорити припинення російсько-американських відносин на МКС.

Редактор: Виктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua