• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроекты

Ярема відчув наближення відставки

У Генпрокуратурі наче прокинулися від летаргічного сну і почали викликати на допити діячів колишньої влади. Щоб їх виправдати?
Фото: day.kiev.ua
Фото: day.kiev.ua
Реклама на dsnews.ua

Учора старший помічник Генпрокурора з особливих доручень Валерій Карпунцов повідомив: "Головним слідчим управлінням допитано Льовочкіна С.В. з приводу причетності до розгону учасників мирних акцій 30.11.2013 року. Також він оголосив список осіб, які будуть викликані на допит до 30 грудня. Серед них - Шуфрич Н.І., Мірошниченко Ю.Р., Макеєнко В.В., Ківалов С.В., Герман Г.М. 29.12.2014 їм поставлять кілька питань з приводу законів, прийнятих ВР 16 січня. Ще запросили на цей же день Олександра Єфремова. Але у нього вже інша тематика - вугільна". Звісно, добре, що на Різницькій проснулися, але чому так пізно? Може до роботи їх підштовхнув Віктор Янукович своїм інтерв'ю російським "Аргументам і фактам"?

Існують значні сумніви, що в Генпрокуратурі доведуть до якогось логічного кінця справу про розгін студентів на Майдані. Адже, по-перше, з того часу вже минуло більше року, а головні фігуранти тих подій - Клюєв, Сивкович, Попов та ін. - на свободі. Хто в бігах, а дехто, як Попов, ще й інтерв'ю встигають роздавати. По-друге, якщо розслідувати цю справу відповідально, то можливо стане зрозумілою роль у подіях 30 листопада минулого року деяких нинішніх депутатів та відомих громадських діячів. А також спливе, чиї олігархічні інтереси вони обслуговували (обслуговують). Це скандал, який нікому не потрібен.

Існують сумніви і по результатах інших справ. Чому? Бо якби перед прокуратурою стояло завдання розслідувати справу про голосування за закони 16 січня, то зараз ми б не мали в парламенті ні фракції "Опозиційного блоку", ні ще десятків екс-"регіоналів", які голосували за ті фашистські закони. Вони б або були в бігах, або на нарах. Саме бездіяльність ГПУ спочатку часів Махніцького, а потім і Яреми, дала можливість всім цим особам отримати мандати. Ну, крім тих, кого навіть в "ОппоБлок" не взяли. А ось фігурування тільки зараз у списках на допити Єфремова - це знущання над здоровим глуздом. Єфремов та інші особи, причетні до розпалювання сепаратизму на сході, тривалий час спокійно почувалися в Києві, і в ГПУ до них питань не було. Але під Новий рік з'явилися. І то з вугільної тематики. Маячня! Так само і щодо Михайла Добкіна. В ГПУ вже визнали цього депутата непричетним до сепаратизму, тепер його тягають за продаж скрапленого газу населенню. Михайло Маркович не винен, подивіться у його чесні очі! І Юрій Бойко не винен. Його ж не за "вишки" допитують. До того ж, Юрій Анатолійович нині такий гнучкий опозиціонер, що згоден прогинатися і без допитів.

Тому з бурхливої роботи ГПУ можна зробити один висновок - це показуха. Щоб заспокоїти громадське невдоволення Яремою та його підшефними. Після Нового року Генпрокуратура знову впаде у сплячку, а десь до лютого там повідомлять - причетність Льовочкіна до розгону студентів на Майдані не підтверджується, у голосуванні за закони 16 січня винні лише Ігор Калетник та Володимир Олійник. А вони втекли. Одним словом, усі кінці у воду. Пізніше, якщо суспільство знову матиме претензії, колишніх "регіоналів" можуть ще трохи потягати на допити. Їх у минулій Раді було під двісті чоловік у фракції, так що вистачить років на два-три. А ще були різні місцеві керівники, олігархи. Але нікого не посадять. Бо якби хотіли, то вже давно посадили...

    Реклама на dsnews.ua