Генеральний партнер проекту
Як побудувати будинок, який дивиться в майбутнє
Бренд Caparol в Європі - визнаний лідер у галузі лакофарбових матеріалів, систем утеплення, декоративних матеріалів і архітектурних покриттів. Він виробляє саме те, без чого не обійдеться будинок і місто майбутнього: високоякісні фарби для внутрішніх і зовнішніх робіт, лаки, системи утеплення, матеріали для реставрації пам'яток архітектури, продукти для захисту бетону, покриття для підлоги і багато іншого. Про це ми і поговорили з Генеральним директором Caparol Ukraine Віталієм Верещагіним.
Caparol Ukraine належить до концерну DAW, якому вже 125 років. Запорукою такого довготривалого успіху став безперервний розвиток інноваційних рішень.

Унікальні розробки лягли в основу однієї з систем Caparol – Capatect CARBON. Її особливість – це безпрецедентна ударостійкість до 60 Дж в одному армувальному шарі. Вона також відрізняється яскравою колористикою фасаду, що включає темні і дуже темні відтінки. Завдяки вмісту вуглецевого волокна Capatect CARBON витримує навантаження до 10 разів вище, ніж усі існуючі мінеральні системи. Чистоту фасада система забезпечує за допомогою інноваційної запатентованої технології нанокварцової решітки (NQG та NQG³).

Одним з найважливіших компонентів системи теплоізоляції є утеплювач. Сьогодні у світі в якості ефективного теплоізоляційного матеріалу використовується спінений полістирол або EPS. Caparol Ukraine впровадив на ринку України високоефективний, інноваційний утеплювач Capatect Dalmatherm 034. Це вдосконалений пінополістирольний утеплювач з комбінованої сировини на базі класичного EPS. Його істотна відмінність - графіт у складі. Завдяки цьому теплоізоляція з новим утеплювачем є ефективнішою мінімум на 20%, а отже більш виправдана з економічної точки зору. Системи теплоізоляції Caparol з використанням утеплювача Capatect Dalmatherm 034 - запорука комфорту і тепла в будинку!

Економія на опаленні – це безперечна перевага теплоізоляції будинку, але не єдина. Наші експерти багато років займаються вдосконаленням технологій енергоощадних систем Caparol для теплоізоляції фасадів. Разом вони створюють системні рішення, що забезпечують цілий комплекс переваг для мешканців та забудовників.
Компанія Сaparol Ukraine стверджує, що її матеріали для утеплення фасадів підвищують енергозбереження до 40%. За рахунок яких інноваційних рішень досягається такий результат?
Концерн DAW є родоначальником систем утеплення, технології, яка досі використовується на ринку, та має досвід термомодернізації європейського житлового фонду з 1957 року.

У 70-ті роки, коли в Німеччині сталася енергетична криза, німецький уряд ухвалив рішення про повну комплексну термомодернізацію житлового фонду. Концерн DAW був єдиною компанією, що запропонувала закрите комплексне системне рішення з термомодернізації, з метою економії енергоресурсів та забезпечення комфортних умов проживання.

Сьогодні ми пропонуємо системні рішення для теплоізоляції, які мають кілька переваг для забудовників та покупців.

Почнемо з тепла. Якісна теплоізоляція забезпечує оптимальний мікроклімат всередині приміщення. Вона зберігає тепло взимку та захищає від літньої спеки. Через неутеплені стіни, вікна та вади конструкцій старих будинків мешканці втрачають до 40% тепла у зимовий період. Завдяки утепленню, зменшується температурна різниця між температурою повітря в приміщенні та поверхнею зовнішніх стін і знижується потреба мешканців в інтенсивному обігріві. Відповідно влітку можна знизити використання кондиціонерів або взагалі обійтися без них, адже ізольовані фасади утримуватимуть спеку назовні, а прохолоду - всередині.

Додатковими бонусами є шумоізоляція, контроль рівня вологи в приміщенні та захист від утворення плісняви.

Це підводить нас до другої переваги: економічної вигоди. Скорочення витрат до 40% підтверджується нашим досвідом. В деяких випадках це може бути 50%, як, наприклад, в 50-квартирному луцькому будинку, утепленому нашими системами у 2019 році. Системи теплоізоляції Caparolмають гарантований строк служби від 25 років без ремонту. Додаємо до цього захист від тріщиноутворень, бруду та плісняви, які забезпечують системи, і отримаємо вигідну довгострокову інвестицію в житловий фонд, який одразу підвищує свою цінність на ринку.
Коли ці технології Сaparol з'явилися на ринку?
У чому і наскільки вони випередили конкурентів?

І нарешті, зовнішній вигляд. Це четверта перевага, яку часто недооцінюють. Ми усі любимо види старих європейських міст із яскравими кольоровими будинками, охайними та привітними. За цим також стоять технології та розумні інвестиції у зовнішній вигляд міста. Системи теплоізоляції Caparol дозволяють використовувати навіть насичені і темні кольори. Всі відтінки зберігають яскравість протягом довгих років, а матеріали для покриття відштовхують бруд та захищають від плісняви.

Цього року ми отримали міжнародний сертифікат якості ISO 9001: 2015. Він підтверджує світове визнання досягнень Caparol Ukraine, а також нашу орієнтацію на споживачів, мотивацію і залучення персоналу, інноваційність бізнес-процесів та високу якість продукції.
Третя перевага - надійність. Якість та ефективність наших матеріалів підтверджується не лише піввіковою міжнародною експертизою, але і 25 роками досвіду застосування технологій Caparol в Україні. Компоненти систем технологічно узгоджені між собою, а експерти в салонах Caparol Center забезпечують підтримку процесу інсталяції, допомагають підібрати найкращу систему, досвідчених підрядників, залишаються в контакті з забудовником в усіх питаннях щодо теплоізоляції. Наші технології гарантують стабільне збереження цінності будівель.
Наша компанія є членом Глобального договору ООН в Україні, та своєю діяльністю сприяє досягненню Цілей сталого розвитку. Ми робимо будівлі енергоефективними, красивими, здоровими й створеними за принципами сталого розвитку. Теплоізоляція житлового фонду в Україні приносить вигоду не лише українцям, але й усій планеті, зменшуючи використання природних ресурсів, знижуючи рівень викидів CO2 та підвищуючи рівень добробуту громадян. Наприклад, за нашими підрахунками, завдяки імплементації енергоефективних рішень Caparol власники будівель та споруд зекономили 22,4 млн м3 природного разу на опаленні, та зменшили викиди СО2 в атмосферу до 30%.

Крім цього, у нас багатий досвід реставрації та утеплення архітектурних пам'яток та історичних будівель в Україні. Завдяки технологіям Сaparol, наша історія захищена і зберігається в архітектурі у максимальній близькості до оригінального вигляду.
Тренд сучасного міста, і тим більше міста майбутнього - турбота про чистоту навколишнього середовища і про здоров'я його мешканців. Як про це подбали творці матеріалів Сaparol?
Окремо відзначу креативні фасадні покриття, що використовуються із системами теплоізоляції. Наші технології допомагають створювати індивідуальні фасади, що здатні повністю змінювати характер будівлі. Блискучі та матові поверхні, виграшні колірні комбінації або декоративні плитки, які імітують цегляну кладку, виготовлену вручну. Такі будівлі прикрашають місто і ніколи не залишаються без уваги.
Capatect CARBON - система, що перевершує сподівання, завдяки технологіям нанокварцової решітки (NQG) та вуглецевим волокнам. Вона відрізняється безпрецедентною міцністю та колористикою фасаду, що включає можливість використання темних і дуже темних кольорів. Система була створена для максимального захисту фасаду від механічних та атмосферних пошкоджень. Завдяки вмісту вуглецевого волокна Capatect CARBON витримує навантаження до 10 разів вище, ніж усі існуючі системи. Така система ідеально підійде для котеджних будинків.

Capatect LONGLIFE - надзвичайно ефективна для вимогливого клієнта, вона має підвищену ударостійкість та забезпечує довготривалу чистоту фасаду.

Capatect CLASSIC - це класична мінеральна німецька система, найкраща у своєму класі, перевірена роками та тисячами європейських фасадів.

Capatect STANDARD є найбільш доступною за співвідношенням "ціна-якість", залишаючись оптимальним та бюджетним рішенням. Саме ці системи обирають найчастіше для термомодернізації існуючого житлового фонду.

Нещодавно ми представили новинку - систему внутрішньої теплоізоляції Capatect IDS, яка чудово виконує усі завдання класичних систем та забезпечує ідеально рівні стіни. Унікальність даної системи полягає в тому, що вона підходить для термомодернізації історичних будівель, де не можна міняти зовнішній вигляд.

Сьогодні новобудови без теплоізоляції не мають жодного сенсу, тому вибір системи є питанням престижу забудовника. Громадяни чітко розуміють обсяг витрат на опалення та обирають інвестувати у своє житло з перспективою економії у майбутньому. Будемо сподіватися, що зростання екологічної самосвідомості швидше приведе нас до життя у розумних, енергоефективних будівлях, створених за принципами сталого розвитку.
Велике місто - це завжди дуже різні будинки. Так і в Києві: є зовсім нові будівлі, є індивідуальна забудова, а є старі багатоповерхівки (в тому числі хрущовки). Наскільки матеріали Сaparol підходять для утеплення фасадів настільки різних типів будинків?
Для старого житлового фонду, термомодернізація є необхідністю, яка окупиться за 5-10 років залежно від обраної системи. Системи утеплення Caparol беруть участь у програмі відшкодування "Енергодім", яка дозволяє повернути від 40% до 70% витрат на зовнішнє оновлення дому і модернізацію внутрішніх систем. Отже, період окупності можна скоротити.
Яким компанія Сaparol бачить місто майбутнього? А яким - Київ, скажімо, через 10 років?
Caparol Ukraine не зупиниться до тих пір, поки всі люди в Україні не будуть жити в гарно спроектованих, безпечних, енергоефективних і побудованих за принципом стійкого розвитку будівлях.

Місто майбутнього відрізняється загальним комфортом проживання. Під цим ми розуміємо можливість приємної прогулянки по місту, безпечному пересуванню на велосипеді, посиденьок за столиком кафе на вулиці з чашкою кави, наявність пішохідних маршрутів і т.д.

Все це буде можливо, якщо архітектура міста гармонійно поєднує між собою новобудови та історичні будівлі, які слугують візитівками кожного конкретного міста та країни в цілому. При цьому, історичні будівлі відреставровані якісними матеріалами: немає ризику часткового руйнування, а охайний та свіжий зовнішний вигляд привертає увагу.
Зважаючи на це, ми не плануємо зупинятись на досягнутому, а будемо наполегливо працювати над тим, щоб місто виглядало сучасно та між тим не втратило своєї автентичності. Для цього в Caparol наявні всі інструменти.
Як лідер інновацій, Caparol Ukraine є взірцем з точки зору дизайну, і це дозволяє нам долучатися до ініціатив, які сприяють сучасному оновленню міста: це і участь у реставрації архітектурної спадщини (наприклад, Верховна Рада, Андріївська церква, червоний корпус університету Шевченко та багато інших прикладів), рішення Сараrоl активно застосовуються під час будівництва приватних котеджів, готелів, клінік, багатоповерхових житлових будівель та споруд промислового характеру.
До початку робіт необхідно провести ретельну оцінку будівлі, адже її стан має велике значення. Якщо по ходу будівництва новобудови схему теплоізоляції можна змінювати, то старі будівлі часто потребують комплексної термомодернізації і врахування особливостей існуючих конструкцій.

Щоб задовольнити потреби наших клієнтів, на ринку представлено декілька систем Caparol різного призначення.