Інвестиції в нерухомість: чому зараз найкращий момент
Фразу «Гроші повинні працювати на вас» знає мало не кожен. Але «влаштувати» заощадження на роботу не так просто: в країні немає фондового ринку, а вихід на світовий вимагає вправності і спеціальних знань. Дорогоцінні метали відлякують високим порогом входу і тривалим періодом повернення інвестицій, тоді як банківські депозити розчаровують низькими ставками і високими податками з прибутку.
Щоб зрозуміти, наскільки вигідно зараз вкладати гроші у квадратні метри, досить поглянути на середню динаміку цін у новобудовах. З початку року квадратний метр у гривні додав 22%, а в доларах — 31%, при тому, що зростання вартості в окремих ліквідних форматах було на порядок вищим.
Утім, у приватних інвесторів є високодохідна альтернатива: інвестиції в нерухомість завжди вважалися надійним інструментом збереження капіталу, а на зростаючому ринку це ще і спосіб їх примноження.
Учасники ринку відзначають зростання інтересу інвесторів до якісних об'єктів житлової нерухомості та говорять про назріваючий дефіцит таких лотів. Аналітики таку активність пов'язують зі спробами зберегти кошти напередодні нового витка кризи й інфляції, що розігналася, а також радять ретельно підходити до вибору житлового комплексу і квартири, щоб досягти максимальної прибутковості.
Сьогодні у приватного інвестора на ринку житлової нерухомості існує три варіанти для капіталовкладень: купівля квартири з метою перепродажу, квартира в оренду і інвестиції в комерційну нерухомість з метою оренди або перепродажу.
Якщо ви розглядаєте варіант з мінімальним періодом повернення інвестицій і окупності, краще вибрати першу стратегію
Купити квартиру в новобудові для перепродажу.
Суть проста:
купуючи житло на початкових етапах будівництва, ви чекаєте, коли будинок буде побудований і зданий, і вже тоді шукаєте покупця. За цикл будівництва середня прибутковість у сегменті комфорт+ у 2021 р. становить 25–30%, однак є комплекси, які завдяки своїм якісним характеристикам перевиконують план.
Наприклад, у житловому комплексі ЖК Lucky Land, який будують в популярному сьогодні форматі live-work-play у Святошинському районі столиці, з січня 2021 р. ціна вже встигла вирости на 30% у гривні та на 38% у доларах. Усе це завдяки його характеристикам: перспективної локації, концепції «центр поза центром» — нової світової тенденції розвитку міст, нестандартного сучасного архітектурного рішення у співпраці з провідним архітектурним бюро archimatika, продуманої квартирографії, а також створення унікального набору функцій і життєвих сценаріїв, серед яких покупець з легкістю знайде свій.
Завдяки грамотному і продуманому плануванню в комплексі на території понад 28 га з'явиться справжнє місто в місті, де, крім житла, передбачені шість дитячих садків і школа КМДШ на більш ніж 600 учнів, зони для тихого і активного відпочинку, зручний коворкінг для роботи, необхідні магазини, безліч ресторанів і кафе, інфраструктура для спортсменів, а також сервісні об'єкти, які закривають усі щоденні проблеми. Lucky Land стане точкою тяжіння людей — економічним, соціальним і культурним центром поза центром столиці.
Днями в житловому комплексі Lucky Land стартував продаж нового, шостого кварталу, у якого будуть власний дитячий садок, закритий двір з дитячими і спортивними зонами, місцями для прогулянок, окремі місця для зберігання речей, лапомийки для улюблених тварин.
Крім великої і наповненою різними активностями території і поліфункціональної інфраструктури, незаперечними перевагами цього проєкту стане сусідство з більш ніж 100 га лісу і найбільшим торгово-розважальним центром — ТРЦ Lavina Mall. До слова, новий квартал буде найближчим до лісу, тому жителів порадує особлива панорама з вікон і терас, а також тиша, що супроводжується шелестом дерев.
Здача кварталу запланована на 2023 р., тому зараз у інвесторів є всі шанси отримати максимальну прибутковість. Цифри говорять самі за себе: якщо на цей час мінімальна ціна квадратного метра в комплексі становить $1280, то вже до жовтня 2023 р., за найстриманішими прогнозами аналітиків, вона підніметься до $1871, тобто на 46% за два роки.
У новому будинку будуть і невеликі квартири-студії до 30 кв. м — відмінний варіант для першого житла або орендного бізнесу, і повноцінні однокімнатні, двокімнатні, трикімнатні квартири з терасами, просторими кухнями і кімнатами з ергономічним плануванням простору, в яке уже закладені всі необхідні функціональні зони.
Однак, як показує реальний досвід попередніх будинків у житловому комплексі Lucky Land, прибутковість за рік у цьому проєкті перевищує 45% завдяки підвищеному рівню попиту на локацію і сам проєкт.