• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Каховська ГЕС. Навіщо росіяни підірвали дамбу і які це матиме наслідки

Спробуймо розібратися з тим, чому росіяни підірвали дамбу Каховського водосховища, як це відіб'ється на контрнаступі та ситуації на Запорізькій АЕС

ГЕС
Каховська ГЕС
Реклама на dsnews.ua

1. Головна причина підриву ГЕС не воєнна, а інформаційна. Росіянам потрібно перебити тему Шебекіного і Бєлгородщини, де вони в патовій ситуації. Паралельно вони вже почали качати історію, що вони будуть підривати інші ГЕС. Підірвати інші ГЕС вони навіть теоретично не можуть, але точно будуть про це говорити та сіяти в нас паніку.

2. Окрема панічна лінія — Запорізька АЕС. Проте з того, що кажуть мені енергетики, води для охолодження Запорізької АЕС вистачить щонайменше на місяць. Тому поки точно панікувати не потрібно. Але, на жаль, ми маємо розуміти: росіяни почнуть шантажувати світ Запорізькою АЕС. Це їхній єдиний козир для підняття ставок.

3. Підрив ГЕС, на жаль, дещо ускладнює можливості контрнаступу на Херсонщині. Точніше, це відтягує в часі цей контрнаступ.

4. Ті хто зараз говорить, що води в Криму не буде, помиляються. Водосховища там повні, й кілька місяців це питання не буде взагалі актуальним. Зрештою, Крим прожив 8 років без дніпровської води.

    Реклама на dsnews.ua