• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Миротворча місія Папи Римського. Що потрібно про це знати

Папа Римський Франциск анонсував "секретну миротворчу місію", що стосується України

Папа Римський Франциск
Папа Римський Франциск
Реклама на dsnews.ua

1. Заява про секретну миротворчу місію з'явилася після будапештської зустрічі Папи з прем‘єром Угорщини Орбаном та єпископом РПЦ Іларіоном Алфеєвим, колишнім головним дипломатом російської церкви. Важливо звернути увагу, що переведення цього ієрарха в Будапешт багатьма сприймалося як опала. І навіть дехто почав його вписувати в коло "хороших росіян". Але ми маємо чітко розуміти — він високопоставлений працівник однієї з російських розвідок, і його нинішня місія саме й полягає в тому, щоб з позицій "хорошого росіянина" мати можливість брати участь в таких переговорах.

2. Папа Римський не сприймається Путіним всерйоз. Але, будучи ліваком і навіть прихильником СРСР, Франциск потрібен Москві для просування саме російських наративів в католицьких країнах, які не входять в "пояс колективного Заходу".

3. З великою долею імовірності ми можемо говорити, що найближчим часом побачимо якісь прояви цієї самої секретної переговорної місії. Напевне, це буде пов'язано з обміном полонених (тут Папа виступить, як білий голуб миру).

4. Але ми маємо всі розуміти: все, що робить російська світська і церковна дипломатія на цьому фронті — це не про мир. Це виключно про створення антизахідної коаліції та розкол колективного Заходу, де одну з ключових ролей має зіграти Папа Римський.

5. Щодо України, то нам просто треба з тверезою головою дивитися на всі ці процеси. Нічого екстраординарного не відбувається.

    Реклама на dsnews.ua