• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Віктор Таран: Чи достатньо підстав для санкційного тиску на Паріматч?

Вчора РНБО запровадила чергові санкції проти осіб та компаній пов'язаних з Росією

Реклама на dsnews.ua

В принципі все норм. І до більшості з підсанкційних персон та юросіб у мене лиш одне питання – чому так довго чекали? Це треба було робити раніше!

Санкції – вкрай дієвий механізм, який застосовує Захід. Вони тиснуть і вбивають економіку ворога. Ці санкції підтримують західні суспільства, незважаючи на те, що тактично вони шкодять економіці – ростуть ціни та інфляція, бізнеси втрачають ринки і т.д.

Однак суспільна думка їх підтримує, оскільки є розуміння, що вони стратегічно необхідно – для захисту свого майбутнього від варварів.

Тому до вчорашнього рішення у мене лиш одне питання. Чому серед компаній, що попали під санкції, опинився Паріматч?

До повно масштабного вторгнення це був один із легальних лідерів ринку, найбільший платник податків у галузі. Компанія, що першою в Україні отримала ліцензію, заплативши за неї 180 млн грн. Чому хочу розібратися? Бо добре знаю цю компанію.

До 24 лютого сам періодично робив у них ставки і навіть ходив на турніри із спортивного покеру. Тому й дивуюсь "чому" і "за що" в такому дивному оперативному режимі "в ніч з пятниці на суботу" їм "прилетіло".

Можу помилятись, але здається з початком повномасштабного вторгнення вони перестали працювати на території агресора.

Реклама на dsnews.ua

Власне про це є інформація з відкритих джерел (офіційне заключення міжнародній юридичної компанії Mayer Brown).

Водночас є чітка проукраїнська позиція, засудження РФ та допомога ЗСУ на більш ніж 500 млн грн.

Тож щодо конкретно цього епізоду хочу публіичне розяснення. Невже вони дійсно й надалі співпрацюють з ворогом? Якщо так – надайте публічні докази. І не буде жодних застережень.

Якщо ж це кулуарні ігри для перерозподілу ринку – тоді це погана історія. Це дискредитує не лише санкційний механізм, але й ставить нас, владу і президента у не зручне становище перед західними партнерами.

Для уникнення двозначнотей суспільству важливо побачити публічну аргументацію з боку РНБО. Сподіваюсь ми її отримаємо і всі питання зникнуть. Бо мовчання конкретно в цій ситуації породжує непорозуміння.

Спостерігаємо.

    Реклама на dsnews.ua