• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Візит Сі до Москви. Підсумки

Росія визнала васальне становище. Китай виторгував дві надважливі речі

Володимир Путін і Сі Цзіньпін
Володимир Путін і Сі Цзіньпін
Реклама на dsnews.ua

1. РФ буде торгувати з іншими країнами в юанях (а не рублях) і Китай спільно з РФ буде освоювати головний торгівельний шлях майбутнього — північний морський шлях (маючи сильніший морський воєнний і торговий флоти — Китай стає головним партнером). Окрім того, росіяни обіцяють переорієнтувати практично весь свій газ на Китай до 2030 року.

2. По Україні. Путін змушений погодитися на китайський мирний план, що в перекладі означає: саме Китай стане тією країною, яка буде від імені Москви вести ці переговори з Заходом.

3. В короткостроковій перспективі війна точно не закінчиться. Попереду кілька місяців боїв і за їх результатами Китай визначатиме подальші дії Москви і модальність переговорної позиції Кремля або ж постачання зброї.

4. Попереду дуже складні переговори Зеленського і Сі. Китайці точно говоритимуть про компроміси в обмін на майбутні інвестиції.

5. При цьому всьому ми до кінця не розуміємо як розвиватиметься "конфлікт — діалог" США та Китаю, що стає одним з головних чорних лебедів цього року. І в разі припинення воєнних дій ця тема може стати ключовим водорозділом на майбутніх виборах.

    Реклама на dsnews.ua