• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Дмитро Лубінець

Політик, нардеп від фракції партії "За Майбутнє", кандидат на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини

фото дмитрія лубінця
Дмитро Лубінець / Фото з відкритих джерел
Зміст

Ранні роки, освіта

Народився 4 липня 1981 року у Волновасі на Донеччині у родині Валерія та Людмили Лубінець. Валерій Лубінець є головою Хлібодарівської ОТГ.

батько дмитрія лубінця
Валерій Лубінець

Про місце роботи матері Дмитра Лубінця інформація відсутня.

мама Дмитра Лубінця
Дмитро Лубінець із матір'ю Людмилою

Брат Дмитра Лубінця – Іван Лубінець – очолює Волноваську військово-цивільну адміністрацію.

Дмитро Лубінець із братом
Дмитро Лубінець із братом

Майбутній політик навчався у середній школі рідного міста, яку закінчив із золотою медаллю у 1998 році. Тоді ж вступив до історичного факультету Донецького національного університету. Навчався на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики ДНУ, який закінчив у 2003 році, отримавши диплом спеціаліста з міжнародних відносин.

2013 року здобув другу вищу освіту в Харківській національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого — за судово-прокурорською спеціалізацією.

З 1996 по 1998 роки працював у невеликому комерційно-виробничому кооперативі "АТТ", також до 2014 року — у КФГ "Практика". 2005 року Лубінець почав займатися підприємництвом та побудував у рідному місті торговий центр, яким, за даними ЗМІ, володіє досі.

Політична діяльність

У 2010 році Дмитра Лубінця було обрано до міськради Волновахи, тоді ж став заступником керівника громадської організації "Народно-патріотичний союз Донбасу".

ЗМІ називали Лубінця єдиним депутатом міськради Волновахи, який дотримувався патріотичної позиції від початку російської окупації Донбасу у 2014 році.

Так, цього ж року політик уперше балотується у Верховну Раду — від "Блоку Петра Порошенка". За підсумками виборів на мажоритарному окрузі №60 із центром у Волновасі Дмитро Лубінець отримав 48,18% голосів виборців, а його опонент Олександр Риженков із "Опозиційного блоку" — 27,70%. Крім того, Лубінцю на окрузі протистояв генеральний продюсер "112 каналу" Артем Марчевський.

Зазначимо, голосування на окрузі №60 намагалися зірвати. Під час виборчої кампанії невідомі викрадали голову ОВК. Єгор Фірсов, який тоді був нардепом від БПП та приїхав контролювати підрахунок голосів, казав, що за викраденням голови ОВК стояли люди Риженкова.

Вже у парламенті політик став секретарем Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи ВРУ.

фото Дмитра у Верховній Раді
Дмитро Лубінець у Верховній Раді

Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського депутат залишив БПП і до наступного скликання парламенту балотувався як самовисуванець. За підсумками виборів на тому самому окрузі №60 він набрав 35,9% голосів і вже у парламенті увійшов до депутатської групи "За Майбутнє".

У Раді депутат очолив комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин.

21 червня 2022 року спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс кандидатуру Лубінця на посаду омбудсмена. Стефанчук відзначив роботу нардепа на посаді голови комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції ОРДЛО та Криму.

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець

Спікер ВР також висловив упевненість, що досвід Лубінця "створить усі необхідні передумови для виконання у повному обсязі повноважень, покладених на омбудсмена".

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець

Зазначимо, що після початку широкомасштабної війни Росії проти України Дмитро Лубінець казав, що окупанти зруйнували його рідну Волноваху на 90%.

Скандали

Лубінець став одним із 59 депутатів, чиї підписи стоять під поданням, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, яка зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів та доходи членів їхніх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні було запроваджено у 2015 році. Імплементація цієї норми стала однією з вимог Євросоюзу щодо виконання Плану дій щодо візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ.

У травні 2019 року у фокус уваги журналістів потрапило листування Лубінця з користувачем "КС Вервейко Іван Дмитрович".

Листування Лубінця
Листування Лубінця

"Мохов, c*ка, виніс три ухвали щодо вилучення документів ДВК (дільнична виборча комісія) з архіву Києва Волновахи та Костянтинівки. Шевченко каже — робитимуть виїмку оскільки його шеф дрюкає. Я закинув йому, що поїхав до Києва налагодити взаємодію із Зе", — йшлося у повідомленнях, які отримав тоді ще депутат БПП.

фото листування Лубінця у справі про компромат
Фото листування

Вервейко Іван Дмитрович числиться на сайті Лубінця як член його команди у Волновасі — "Спеціаліст з економіки підприємства". Він займається "виконанням доручень народного депутата України у зв'язках з органами влади всіх рівнів Волноваського району, правоохоронними органами та ЗСУ".

Мохов Євген Іванович є головою Волноваського районного суду Донецької області.

Також ЗМІ зазначали, що у 2016 році Лубінець активно просував ідею націоналізації мережі супермаркетів АТБ — після того, як ця доля була уготована "Приватбанку. Нардеп звинувачував мережу супермаркетів у "злочинній діяльності на території окупованих Криму, Донецької та Луганської областей", проте надалі цей процес зупинився.

Крім того, журналісти стверджували, що Дмитро Лубінець сприяв скандальному екснардепові Іллі Ківі, який у 2015 році був заступником голови управління МВС у Херсонській області.

Так, Лубінця та Киву звинувачували у причетності до контрабанди з ОРДЛО.

"Ми стояли на блокпосту "Бугаси", затримали дві фури з контрабандою в січні 2015-го, одразу зателефонував Кива, приїхав депутат Дмитро Лубінець, щоб фури відбити. Ми, щоб уникнути конфлікту, викликали батальйон Київ-2 та співробітників СБУ", – наводили ЗМІ слова керівництва 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

За даними активістів "Чесно", у 2018-2019 роках Лубанець тричі попадався на "кнопкодавстві", а також був фігурантом антикорупційних розслідувань. Також у "Чесно" зафіксували, що депутат не відобразив у звіті витрати на концерт співачки Ольги Полякової, яку він запросив виступити у рідній Волновасі.

Анонс концерту Ольги Полякової у Волновасі
Анонс концерту Ольги Полякової у Волновасі

Сім'я, особисте життя

Дмитро Лубінець одружений із Яниною Лубінець, яка керує благодійним фондом "Я — Волноваха". Пара виховує двох дітей – сина Данила та доньку Валерію.

Родина Дмитра Лубінця
Родина Дмитра Лубінця

Яніна Лубінець, крім того, є помічницею нардепа від "Слуги народу" Арсенія Пушкаренка.

Яніна Лубінець
Яніна Лубінець

У політика є домашній вихованець — кіт на прізвисько Тіма.

Лубінець із вихованцем
Лубінець із вихованцем

Також Лубінець захоплюється кулінарією.

Лубінець-кулінар
Лубінець-кулінар

Декларація

У декларації за 2020 рік депутат Дмитро Лубінець зазначив, що його річна зарплата у Верховній Раді становила 491 322 гривні. Дохід від відчуження нерухомого майна становив 96 841 гривень. Дружина депутата за рік отримала 120 тисяч гривень за місцем роботи помічником нардепа. На рахунках у банку, згідно з декларацією за 2020 рік, у Лубінця зберігається 235 030 гривень. Крім того, депутат має ще 1,3 млн гривень готівкою, а його дружина – 512 170 гривень. За даними декларації, політику належить житловий будинок, гараж, нежитлове приміщення та три земельні ділянки у Волновасі.

Також у цьому місті дві квартири є у його дружини. .

Щодо транспортних засобів — на Дмитра Лубінця записано чотири автомобілі: Lexus GX 470 2008 року випуску, RENAULT TRAFIC 2015 року (2) та RENAULT TRAFIC 2016 року випуску.

Лубінець в авто
Лубінець в авто

На дружину політика записано легковий автомобіль Lexus GX 470 2007 року.

Дмитро Лубінець у соцмережах

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua