• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Герман Сметанін

Генеральний директор АТ "Українська оборонна промисловість"

Герман Сметанін
Герман Сметанін
Зміст

Ранні роки

Герман Володимирович Сметанін народився у 1993 році у Харкові. Навчався у харківській загальноосвітній школі № 49.

Має дві вищі освіти:

  • у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті отримав диплом за фахом інженера-конструктора колісно-гусеничних транспортних засобів;
  • у Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського здобув фах менеджера з управління оборонно-промислового комплексу.

Кар’єра

Свій кар’єрний шлях розпочав у Харківському конструкторському бюро машинобудування, що входив до складу "Укроборонпрому". Тут Сметанін працював з 2014 по 2015 рік.

Пізніше обіймав посаду головного конструктора та головного інженера Львівського бронетанкового заводу.

У 2020 році повернувся до рідного Харкова, працював директором з виробництва ДП "Завод імені Малишева".

У квітні 2021-го, у віці 28 років, Сметанін очолив Харківський бронетанковий завод, де пропрацював на посаді директора до квітня 2023 року.

Герман Сметанін і мер Харкова Ігор Терехов на місцевому бронетанковому заводі в липні 2021 року
Герман Сметанін і мер Харкова Ігор Терехов на місцевому бронетанковому заводі в липні 2021 року

У квітні 2023 року Кабінет міністрів України призначив Германа Сметаніна генеральним директором Державного підприємства "Завод імені Малишева", проте вже у червні 31-річний фахівець очолив "Укроборонпром". На посаді гендиректора Сметанін змінив Юрія Гусєва, який очолював держконцерн з 2020 року.

Міністр із питань розвитку стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що перед Сметаніним поставили три головні завдання:

  • наростити виробництво боєприпасів та військової техніки;
  • побудувати в компанії ефективну антикорупційну інфраструктуру;
  • трансформувати "Укроборонпром".

Стрімку кар'єру Герман Володимирович пояснював дитячою мрією та бажанням займатися справою, яка подобається.

"У студентські роки мріяв стати інженером-конструктором в автомобілебудівній галузі, – розповідав він в інтерв'ю "Урядовому кур'єру" в грудні 2021 року, – Проте так склалося, що реалізую себе в танкобудуванні. І з цього приводу аж ніяк не шкодую".

За словами Сметаніна, український бронеавтомобіль "Дозор-Б" було розроблено саме з його подачі: він був повідним спеціалістом проєкту та організовував випробування новинки.

Крім того, він брав участь у створенні військових бронемашин "Зубр" і "Лев", а також гусеничної пожежної машини на базі танка Т-72.

Моя мета — щоб Україна стала законодавцем у створенні бронетехніки і, вірю, вона цілком реалістична

Герман Сметанін
Герман Сметанін
Герман Сметанін

За словами керівника профільної експертної організації StateWatch Гліба Каневського, Герман Сметанін пішов угору кар'єрними сходами у 2019 році, коли "Укроборонпром" очолював Айварас Абрамавічус. Молодий фахівець привернув увагу керівництва, проте отримав високі посади через відкриті конкурси, вказує експерт.

Скандали

Герман Сметанін не був фігурантом антикорупційних розслідувань чи гучних скандалів, однак ЗМІ скептично ставляться до призначення 31-річного управлінця на відповідальну посаду очільника "Укроборонпрому" в умовах війни з Росією.

Сім’я

У 2011 році Герман Сметанін одружився на дівчині, з якою перебував у тривалих сосунках.

Про дружину управлінця відомо небагато. Її звати Анфіса, вивчала журналістику та міжнародні відносини у ХНУ ім. Каразіна. Наразі займається письменництвом, отримала літературний грант. Свої романи публікує під псевдонімом Влада Холод.

У пари є дочка Кароліна.

Герман Сметанін з дружиною Анфісою
Герман Сметанін з дружиною Анфісою

За інформацією видання "Файне місто", Сметанін перебуває у родинних стосунках з народним депутатом від "Слуги народу" з Тернопільщини Ігорем Василівим. Останній одружений з Марією Сметаніною — сестрою нового генерального директора "Укроборонпрому", яка є засновницею благодійного фонду "Великий Народ UA".

Доходи

Згідно з декларацією за 2020 рік, у Германа Сметаніна в Харкові у спільній власності є квартира загальною площею 43,2 м². У дружини Анфіси є частка харківської квартири площею 66 м².

У власності молодого управлінця є автомобіль Toyota RAV-4 2021 року випуску, який було придбано за 761,8 тисячі гривень.

Сукупний річний дохід гендиректора склав 782,5 тисячі гривень. Готівкою задекларовано 35 тисяч доларів. На банківських рахунках Сметанін зберігав 35 тисяч гривень. Станом на 2020 рік топменеджеру належали 455 акцій ПАТ "СТОМА".

Інформації про поточні доходи та майновий стан очільника "Укроборонпрому" немає, оскільки доступ до електронних декларацій з метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації тимчасово закритий з 2022 року.

Герман Сметанін
Герман Сметанін

Герман Сметанін у соціальних мережах

Має сторінку у соцмережі Facebook, проте не є активним дописувачем.

Також має приватну сторінку в Instagram, де наразі не публікує фотографій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua