• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Леонід Ємець

Народний депутат України VII та VIII скликань, депутат Київради ІХ скликання від "Європейської солідарності"

Леонід Ємець
Леонід Ємець / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 30 серпня 1979 року в Києві в родині політика та науковиці.

У 2001 році Леонід Ємець отримав диплом магістра з відзнакою, закінчивши Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю правознавство.

Захистив кандидатську дисертацію на тему "Публічне управління неполітичними об'єднаннями громадян — адміністративно-правове дослідження" і здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук. 

У 2019 році захистив докторську дисертацію і здобув науковий ступінь доктора юридичних наук.

Леонід Ємець
Леонід Ємець / УНІАН

Трудова та громадська діяльність

Ще будучи студентом, у 1998 році влаштувався юрисконсультом у ТОВ "Маестро", де пропрацював до 2001 року.

Через два роки пішов працювати спеціалістом юридичного управління "Фонду державного майна України".

Протягом 2003—2004 рр. — юрисконсульт юридичного управління головного офісу НАСК "Оранта".

З 2004 по 2005 рік був начальником юридичного відділу у ТОВ "НВФ Добробут-95", а з 2005 по 2009 — начальником юридичного відділу у ТОВ АФ "Енергопромексперт".

З 2005 року працював початку викладачем, а потім доцентом у Дніпропетровському гуманітарному університеті. Однак деякі ЗМІ пишуть, що запис про роботу у виші в трудовій книжці Ємця відсутній, а саму трудову він відкрив лише в 2009 році.

З 2012 року і до обрання нардепом був заступником голови у благодійній організації "Фонд підтримки муніципальних ініціатив".

Леонід Ємець
Леонід Ємець / УНІАН

Політична діяльність

У 2002 році вперше вирішив піти в політику — у віці 23 років балотувався до Київської міської ради від блоку "Наша Україна", але не пройшов.

У 2004 році під час президентської кампанії був довіреною особою Віктора Ющенка у 219 окрузі, керував штабом кандидата у Печерському районі Києва.

З 2001 до 2005 року був членом партії "Реформи і порядок".

У 2006 році Ємець став депутатом Печерської районної ради і очолив там фракцію "Нашої України". 

У 2007 році балотувався до Верховної Ради VI скликання від блоку "Наша Україна — Народна Самооборона" під №400 у списку, але не пройшов.

У 2009 році вийшов із партії "Наша Україна", написавши відкритого листа президентові Віктору Ющенку з критикою його політичного курсу. Того ж року очолив Печерський районний осередок партії "Громадянська позиція".

У 2012 році пройшов до Ради VII скликання від 221 мажоритарного округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом'янського районів столиці). Був першим заступником голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя, членом Парламентської делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи і головою субкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини.

У 2015 році очолив ТСК Верховної Ради України з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах мера Кривого Рогу 15 листопада 2015 року.

У Раді цього скликання подав 11 депутатських запитів. Був одним із авторів закону про люстрацію.

Концепція Закону "Про очищення влади" – не люстрація як така, а саме очищення. Це не покарання чи помста представникам колишнього режиму. Ми хочемо усунути від керівництва держави певне коло осіб, котрі своїми діями або свідомою причетністю до певних процесів в Україні шкодили інтересам народу. Законом про очищення влади ми лише розширили сферу відповідальності посадовців

Леонід Ємець

У 2014 році Ємця обрали нардепом у Раді VIII скликання від партії "Народний Фронт" за округом № 221 (м. Київ). Був першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. За даними порталу "Слово й діло", виконав 57% своїх обіцянок.

Коли ЄС запровадила безвізовий режим із Україною, Ємець одним із першим заговорив про візовий режим із Росією.

Нам відкрили шлях до Європи, до європейських цінностей, до верховенства права, до демократії, до відсутності тоталітаризму. Але це означає, що ми маємо закрити за собою двері до Росії

Леонід Ємець

У 2017 році отримав почесне звання Заслужений юрист України — за вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм.

Того ж року Ємець подав документи на участь у конкурсі на суддю Касаційного суду, однак набрав лише 29 балів зі ста, що стало найгіршим результатом серед усіх учасників.

Леонід Ємець
Леонід Ємець / УНІАН

У 2019 році балотувався до Верховної Ради від партії "Голос" (виборчий округ № 221, місто Київ), але не пройшов. 25 жовтня 2020 року був обраний до Київради. Очолює комісію Київської міської ради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції та є заступником голови комісії з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради. Виступає за об’єднання всіх демократичних сил задля того, щоб зберегти Україну від знищення, загроза якого, на думку політика, зараз надзвичайно велика.

Я вважаю, що зараз ми стоїмо перед такою загрозою: якщо на наступних виборах "руський мир" отримає тут перевагу (при цьому це буде легітимно обрана влада), частина суспільства цього не прийме, і це закінчиться реальним розколом України. Зараз просто не той час, коли ми маємо гратися в якісь персональні історії

Леонід Ємець

Також політик вважає однією з найбільших проблем України — корупцію, для подолання якої потрібен чесний суд.

У нас війна – це перший фронт, а корупція – другий. Не подолавши її, ми не побудуємо сильну державу

Леонід Ємець
Леонід Ємець
Леонід Ємець / УНІАН

Скандали

У 2013 році Леоніда Ємця називали одним із найбільших прогульників у парламенті. За даними "Опори", нардеп прогуляв 83% засідань ВР.

У 2020 році Леонід Ємець потрапив у скандал через те, що у Facebook назвав російську мову "мовою тварин". Таку реакцію у політика викликав законопроєкт про відстрочення українізації у школах, де навчання ведеться російською мовою.

"Сьогодні для мене це не мова Лєрмонтова, Булгакова і Висоцького. Це мова тварин, які здатні розстріляти медика на полі бою. Мова агресора, який вторгся на нашу землю вбивати наших українських людей

Леонід Ємець

Родина

Батько — Ємець Олександр Іванович, народний депутат України I, II і III скликань. Його підпис стоїть під Актом проголошення незалежності України. У 2001 році загинув в автокатастрофі, похований на Байковому кладовищі в Києві.

Мати — Ємець Тетяна Михайлівна, психолог і українознавець, кандидатка філософських наук, науковий співробітник Центру українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У Ємця є брат Роман, однак про нього даних у відкритому доступі немає.

Леонід Ємець до 2013 року був одружений із нотаріусом Кариною Ємець. Розлучившись із нею, він 14 лютого 2014 року узаконив стосунки зі Світланою Тараторіною. На момент знайомства жінка була журналісткою на Еспресо, потім стала політтехнологом Ємця, а нині пише книжки. У 2019 році Світлана Тараторіна увійшла до рейтингу журналу Фокус "25 кращих письменників України". Подружжя виховує сина Олександра 2015 року народження.

Леонід Ємець з дружиною Світланою Тараторіною
Леонід Ємець з дружиною Світланою Тараторіною / facebook.com/lesyaorobets

Декларація

Ємець вказав користування будинком 171,20 кв. м. у Козині на Київщині, котрий належить його дружині Світлані. Там же в неї є дачний будинок площею 112,70 кв. м. і дві земельні ділянки площею 450 кв. м. та 1500 кв. м.

Ще одна земельна ділянка є в Світлани Тараторіної (Ємець) в окупованому Криму, звідки вона родом.

Ємець прописаний у квартирі площею 160 кв. м. у Києві, котра належить йому мамі і брату.

У родини є два авто — Toyota та Nissan.

У Ємця є корпоративні права в двох компаніях, які він передав третім особам.

Дружина депутата заробила в 2020 році майже 50 тисяч гривень, сам політик — понад 35 тисяч гривень.

50 тисяч гривень Ємець позичив третій особі, готівкою він зберігає 70 тисяч гривень і 10 тисяч доларів, дружина політика — 10 тисяч доларів готівкою і 9470 гривень у банку. Також у декларації вказано кошти тещі Ємця Алли Тараторіної — 6300 гривень і 9 тисяч доларів заощаджень. При цьому її доходів у документі не вказано — ні зарплати, ні пенсії.

Леонід Ємець (другий праворуч)
Леонід Ємець (другий праворуч)

Соцмережі

Веде особисту сторінку у Facebook, де регулярно розміщує дописи й має майже 5 тисяч френдів і, станом на січень 2022 року, 13700 підписників.

Також має сторінку в Instagram, де розміщено майже 250 дописів. За сторінкою стежать понад 600 користувачів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua