• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Олег Соскін

Політолог та економіст, директор недержавного фонду Інститут трансформації суспільства

Олег Соскін
Олег Соскін / УНІАН
Зміст

Ранні роки та освіта

Олег Ігорович Соскін народився 30 квітня 1954 року у Києві. Після закінчення середньої школи встиг якийсь час попрацювати слюсарем на заводі, після чого його призвали до лав Радянської армії.

1975 року вступив на економічний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Закінчивши з відзнакою виш у 1980 році, вступив там же до аспірантури. Закінчив її у 1983-му, а наступного року захистив кандидатську дисертацію на тему "Роль експортного сектора економіки у відтворювальному процесі держав, що розвиваються (на основі матеріалів країн-експортерів нафти)".

Кар'єра

Після закінчення вишу у 1983 році, Соскін залишився працювати викладачем у Київському університеті. У 1988 році став старшим викладачем і доцентом кафедри міжнародних відносин, викладав в Інституті політології та соціального управління (колишня Вища партійна школа).

У 1990 році Соскін пішов з вишу і до 1992 року обіймав посаду виконавчого директора Українського інституту ринкових відносин — Центр "Ринок".

У 1993-1996 роках працював у Національній академії наук України на посаді заступника директора з науки Інституту світової економіки та міжнародних відносин.

Олег Соскін
Олег Соскін/soskin.info

У 1994 році Соскін організував та очолив Інститут трансформації суспільства, який функціонує досі. Інститут проводить дослідження у галузі економічних реформ, політичної трансформації суспільства, соціології, державного управління та національної безпеки, геополітики. Також Інститут видає науковий журнал "Економічний журнал-XXI", шеф-редактором якого є Соскін.

З 2006 року Соскін також є професором кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління.

Написав понад 350 наукових статей та кілька монографій.

Олег Соскін
Олег Соскін/facebook.com/oleh.soskin

Політична діяльність

Ще у 1975 році Соскін вступив до Комуністичної партії Радянського Союзу. У 1990-1991 роках входив до складу оргкомітету демократичної платформи у Компартії України. Після початку путчу, 19 серпня 1991 року, вийшов із КПРС, пояснивши це протестом проти спроби комуністичної верхівки перервати процес демократичного розвитку українського суспільства.

У 90-х роках працював із першим та другим президентами України. У 1992-1993 роках був старшим консультантом Леоніда Кравчука з питань підприємництва та зовнішньоекономічної діяльності, а також радником прем'єр-міністра з макроекономічних питань. У 1998-2000 рр. був радником Леоніда Кучми з економічних питань.

Олег Соскін

Я був радником Кучми та Кравчука. Зараз би на такий "развод" не повівся.

У 1994 році Соскін вступив до Ліберальної партії України, а пізніше став її президентом. У травні 1995 року пішов з цієї посади у відставку, оскільки був незгодний з курсом партії, який нав'язував політвиконком, який він називав космополітичним.

У квітні 1996 року Соскін став головою Української національної консервативної партії. Партія була нечисленна і на виборах не показувала вагомого результату. Стратегічною метою УНКП проголошувала будівництво української самостійної соборної національної демократичної держави, яка базується на християнських цінностях.

Соскін тричі балотувався до Верховної Ради – у 1998, 2006 та 2012 роках, але вибори програв.

У 2018 році партія УНКП змінила назву на Справжні дії. Її новим лідером замість Соскіна став Сергій Данилов.

Голова Української Національної Консервативної партії (УНКП) Олег Соскін під час маршу у Львові
Голова Української Національної Консервативної партії (УНКП) Олег Соскін під час маршу у Львові / УНІАН

Погляди

Соскін є активним прихильником вступу України до НАТО. Очолює проєкт "Мій вибір – НАТО", започаткований його Інститутом трансформації суспільства. Проєкт об'єднує ознаки соціальної мережі (має форум з опитуванням думок читачів) та колективний блог в Інтернеті, створений для публікації новин, аналітичних статей, думок, пов'язаних із діяльністю НАТО. Основна мета проєкту – переконати читачів у необхідності вступу України до НАТО.

Також Соскін є заступником голови Координаційної Ради Громадської організації "Громадська Ліга Україна — НАТО", яка є всеукраїнським союзом громадських організацій, що поділяє євроатлантичні цінності та підтримує курс на набуття Україною повноцінного членства в НАТО.

Критикує Росію, яку вважає "нерозвиненою та невдалою державою". Ще у 2008 році вимагав запровадження з нею візового режиму.

Олег Соскін

Московити вкрали в українського народу мову, православну віру, назву країни, а зараз настав час це все нам повернути. А вони мають повернутися до свого фінно-угорського, тюркського фундаменту. Бандит Петро I вкрав в України її генетичну назву "Русь", назвавши свою імперію латинськими літерами RUSSIA, яка стала називатися у романо-німецькому світі "Раша". А фінно-вугорці трансформували її на "Росію".

Соскін завжди критикував керівництво країни, яке звинувачував у жадібності, спразі наживи та некомпетентності.

Олег Соскін

Перше системне пограбування розпочав Кравчук, коли люди втратили заощадження в Ощадбанку. Друге пограбування здійснив особисто Кучма. Третє пограбування зробили Ющенко з Тимошенко. Це 2008-й рік.

Також Соскін переконаний, що на Україну ще чекають серйозні потрясіння та тривала стагнація.

Олег Соскін

Україна – держава-лузер. Тому в нашій країні все погане, що тільки існує, відбуватиметься обов'язково найближчими роками, причому у найважчих патологічних формах... Увесь цей період стагнації затягнеться в Україні на 15 років. Для багатих країн фаза пожвавлення економіки розпочнеться у 2032 році, а для таких як Україна – не раніше 2035 року. Але до цього ще треба дожити, а не всім це вдасться.

Олег Соскін
Олег Соскін/mediastar.net.ua / УНІАН

Скандали

У 2008 році в Одесі на відкритті науково-інформаційного Центру євроатлантичного співробітництва проросійський журналіст Ігор Димитрієв з телеканалу АТВ обізвав Соскіна "гомосексуалістом" і жбурнув у нього два черевики, один з яких подряпав голову. Проросійські пропагандисти роздмухували цей випадок під виглядом "боротьби з агітацією НАТО".

У 2009 році Соскін обізвав українців "паразитичною нацією".

Олег Соскін

Ми – паразитична нація. Ми живемо на стадії карнавалу, який у нас не припиняється.

Олег Соскін
Олег Соскін/facebook.com/oleh.soskin

Родина

Олег Соскін одружений з Антоніною Матвійчук. 1984 року в них народилася дочка Надія.

Антоніна Матвійчук є кандидатом з економічних наук, виконавчим директором Інституту трансформації суспільства.

Надія Матвійчук також працює в Інституті трансформації суспільства – очолює відділ маркетингу. Також вона викладає на кафедрі міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління.

Олег Соскін із дружиною Антоніною Матвійчук
Олег Соскін із дружиною Антоніною Матвійчук/soskin.info

Соскін у соцмережах

Персональний сайт http://soskin.info/

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua