• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Олексій Симоненко

Виконувач обов'язків генерального прокурора України, заступник генерального прокурора

Реклама на dsnews.ua

Ранні роки, освіта

Олексій Симоненко народився 18 вересня 1976 року у Чугуєві Харківської області.

Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство" та здобув кваліфікацію "юрист". Має Почесну грамоту Верховної Ради та звання "Заслужений юрист України".

Кар'єра

З травня 1998 до березня 2006 року Олексій Симоненко був співробітником органів прокуратури Ватутінського, Деснянського, Оболонського районів Києва. Працював на посадах помічника та старшого помічника прокурора, слідчого та старшого слідчого.

З березня 2006 року по травень 2010 року в органах прокуратури Київської області обіймав посади слідчого з особливо важливих справ слідчого відділу слідчого управління прокуратури, старшого помічника прокурора Київської області з питань правового забезпечення, начальника слідчого відділу слідчого управління, заступника начальника, начальника відділу нагляду за розслідуванням справ слідчими органів прокуратури слідчого управління.

З травня 2010 по червень 2018 року служив у лавах СБУ на посадах офіцерського складу. За даними журналіста Данила Мокрика, Олексій Симоненко мав заступництво одного з глав СБУ часів Віктора Януковича — Валерія Хорошковського.

У січні 2020 року Симоненко подавав декларацію як кандидат у заступники директора Державного бюро розслідувань. Тоді ДБР очолювала Ірина Венедіктова.

27 березня 2020 року був призначений заступником генерального прокурора України Ірини Венедіктової.

17 липня 2022 року президент Володимир Зеленський призначив Олексія Симоненка в.о. генерального прокурора.

Доходи

Згідно з декларацією Олексія Симоненка за 2019 рік, за основним місцем роботи він заробив 512 643 грн. Його дружина отримала понад 1,2 млн грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю та 1 млн 44 тис. грн від відчуження нерухомого майна. Готівкою у Симоненків 4 млн 100 тис. грн і майже 15 тис. грн на банківських рахунках. У дружини Симоненка є фінансові зобов'язання щодо кредиту перед якимось Володимиром Коломойцем на суму 8 млн грн.

Скандали

У вересні 2020 року Національне агентство із запобігання корупції надіслало протокол до Печерського районного суду Києва щодо несвоєчасного подання декларації про доходи без поважної причини.

Питання у НАЗК також виникли до власності його дружини Олени. Симоненко задекларував 2020 року у власності дружини автомобіль Mersedes-Benz S-cupe 400 2016 року випуску вартістю 80 тис. грн. Проте ринкова вартість цього авто за даними сайту "Авторіа" на момент покупки складала 1 млн. 693 тис. грн. Крім того, Поліська митниця Держмитслужби надала НАЗК документ, згідно з яким митна вартість цього автомобіля при ввезенні його в Україну становила 1 млн 661 тис. грн. Тоді Симоненко заявив, що записав вартість авто у декларацію зі слів дружини.

Олена Симоненко у 2018 році стала співвласником двох земельних ділянок в Обухівському районі Київської області загальною площею 1 га разом з Костянтином Красильниковим, який зараз має прізвище Канакі. Раніше Симоненко вказував у деклараціях співвласником дільниць іншу людину. У НАЗК вказали на невідповідність даних у декларації з реєстрами нерухомості. Костянтин Канакі є сином Сергія Канакі — депутата Обухівської райради від "Батьківщини". До 2014 року обирався від Партії регіонів. Журналіст Данило Мокрик зазначає, що Сергій Канакі був "бригадиром" у групуванні кримінального авторитета В'ячеслава Пересецького, відомого під прізвиськом "Фашист".

Відомі справи

Олексій Симоненко займався розслідуванням кримінального провадження стосовно одеського активіста Сергія Стерненка, з якого Касаційний кримінальний суд 10 лютого 2022 року зняв судимість.

У грудні 2020 року Симоненко змінив підслідність справи підозрюваного у хабарництві заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Тоді кримінальне провадження забрали у НАБУ та передали для розслідування до СБУ. В зв'язку з цим була подана скарга та відкрито дисциплінарне провадження проти прокурора. 15 червня 2022 року дисциплінарне провадження було закрито через відсутність складу дисциплінарного проступку.

До слова, заступник генпрокурора був гостем на святкуванні дня народження Татарова.

У грудні 2021 року Симоненко підписував підозру п'ятому президентові України Петру Порошенку у державній зраді.

Досьє на "Миротворці"

У січні 2022 року Олексія Симоненка було внесено до бази сайту "Миротворець" за перевищення службових повноважень, усвідомлені дії, спрямовані на руйнування правоохоронної системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї. А також за свідому участь у заходах, що підривають обороноздатність України.

Його називають співучасником злочинів щодо фабрикації кримінальних справ стосовно завідомо невинних осіб, злочинів проти України та її громадян. Вказується, що у змові з групою невстановлених осіб, усвідомлюючи злочинність своїх діянь, взяв участь у фальсифікації т.зв. доказової бази за звинуваченням у держзраді президента України Петра Порошенка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua