• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Бельгія хоче продовжити роботу АЕС до 2035 року

Через різке зростанням цін на енергію як наслідок нападу Росії на Україну уряд Бельгії відклав заплановане закриття атомних електростанцій

Бельгія планує продовжити роботу АЕС
Бельгія хоче продовжити роботу АЕС / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації The Brussels Times, передає "ДС".

Як зазначається, уряд веде перемовини з французькою енергетичною компанією Engie щодо продовження роботи реакторів АЕС до 2035 року.

"Федеральний уряд має намір досягти принципової угоди з Engie щодо продовження роботи двох атомних реакторів, завершивши ці переговори до грудня поточного року. У березні, через різке зростання цін на енергетику, що було спричинено війною в Україні, уряд вирішив відкласти заплановане виведення з експлуатації реакторів Doel 4 та Tihange 3. Натомість їх робота буде продовжена на наступні 10 років, до 2035 року", — пише видання.

Меморандум про порозуміння планують підписати у вересні, завершити перемовини — наприкінці року.

Водночас Engie не виявляє зацікавленості щодо продовження роботи реакторів та висуває Бельгії низку умов, серед них — участь уряду у фінансуванні робіт. Сам уряд Бельгії нині обговорює можливість їх націоналізації.

Крім того, компанія хоче отримати компенсацію у 14 млрд євро, які вона вже витратила на демонтаж цих АЕС.

Наразі у Бельгії працюють дві АЕС.

Як писала "ДС", Європейський Союз планує інвестувати в Таджикистані у найвищу дамбу у світі, щоб послабити енергетичний вплив Росії, зокрема в Центральній Азії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua