• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Бразилія та Аргентина хочуть запровадити спільну валюту: навіщо це потрібно

Бразилія та Аргентина обговорюють можливість запровадження спільної валюти

Бразилія
Бразилія та Аргентина хочуть запровадити спільну валюту / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС".

Про намір запровадити спільну валюту заявили президенти Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви та Аргентини Альберто Фернандес. 

"Ми вирішили рухатися вперед у дискусії щодо спільної південноамериканської валюти, яка може використовуватися як для фінансових, так і комерційних потоків, зменшуючи операційні витрати та нашу зовнішню вразливість", — йшлося в їхній заяві.

Запровадження валюти обговорюватимуть на саміті в Буенос-Айресі. За її допомоги країни хочуть стимулювати регіональну торгівлю і зменшити залежність від долара. Надалі до них можуть долучитися й інші латиноамериканські країни.

Бразилія пропонує назвати нову валюту "сур" (південь).

Представники обох країн обговорювали цю ідею ще у 2019 році, але тоді вона наштовхнулася на спротив центрального банку Бразилії. Про спільну валюту Луїс да Сілва казав під час передвиборчої кампанії.

Наступного тижня да Сілва, за традицією, планує здійснити першу закордонну поїздку в нинішньому статусі в Аргентину, яка є найбільшим торговим партнером Бразилії в регіоні. За президенства Жаїра Болсонару відносини між двома державами буди доволі напруженими.

Як писала "ДС", команда нового президента Бразилії Луїса да Сілви подала до суду на колишнього президента Жаїра Болсонару та двох його синів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua