• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Центробанк Росії запропонував заборонити криптовалюти

Центробанк запропонував повністю заборонити у Росії випуск, майнінг, обіг криптовалют, а також володіння цими активами. За порушення цих правил пропонується запровадити відповідальність

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Центробанку, повідомляє "ДС".

ЦБ вважає, що заборона криптовалюти необхідна для "зниження загроз, обумовлених поширенням криптовалюти". Також регулятор вказує на ризик формування бульбашки на ринку.

"Ризики криптовалют для приватних інвесторів пов'язані з можливістю повної втрати вкладень у криптовалюти. Курс криптовалют залежить від їхнього визнання в суспільстві та можливості використання для здійснення різних операцій (у тому числі, в рамках протиправної діяльності). Зростання ринку криптовалют багато в чому відображає формування бульбашки на ринку", — йдеться в доповіді ЦБ "Криптовалюти: тренди, ризики, заходи".

Банк Росії також пропонує запровадити заборону на вкладення фінансових організацій у криптовалюти та пов'язані з ними фінансові інструменти. Використання російських фінансових посередників та інфраструктури фінансового ринку для операцій із криптовалютою також пропонується заборонити.

ЦБ у доповіді зазначає, що на Росію зараз припадає понад 11% світових обчислювальних потужностей, які використовуються для майнінгу біткоїну — у серпні 2021 року країна вийшла на третє місце у світі за цим показником. Збільшення ж обсягів видобутку криптовалют, на думку регулятора, за рахунок споживаної енергії може нести ризики для підприємств.

Як повідомляла "ДС", у 2018 році президент російського банку ВТБ Андрій Костін представив свій план щодо відмови від використання доларів США в Росії. Але відмовитись від американської валюти Росія так і не змогла.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua