• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Що допоможе змінити майбутнє світової економіки: директорка МВФ назвала 3 напрямки

Перспективи світової економіки можуть змінити три головні напрямки діяльності, вважає директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва

Міжнародний валютний фонд
Перспективи світової економіки можуть змінити три головні напрямки діяльності / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Георгієва заявила на саміті G20, передає "ДС".

"По-перше, треба дозволити торгівлі виконувати свою роботу. Усунення бар’єрів, особливо щодо їжі та добрив, може значною мірою допомогти протистояти стражданням сотень мільйонів людей. Ми не повинні допустити, щоб протекціонізм пустив коріння, і світ розпався на окремі блоки", — сказала вона.

За підрахунками МВФ, розділений світ втрачав би щонайменше 1,5% ВВП щороку, зауважила Георгієва.

"По-друге — борги. Це складно для всіх, хто пережив COVID-19. Але для 25% країн з ринковою економікою, що розвивається, і 60% країн з низьким рівнем доходу це руйнує їхню здатність справлятися з проблемою відсутності продовольчої та енергетичної безпеки", наголосила директорка МВФ.

Вона також закликала інвестувати у стійкість.

"Ми й далі буде стикатися з потрясіннями. Проте очевидно, що якщо ми будемо інвестувати у стійке до клімату сільське господарство та розвиток з низьким вмістом вуглецю, ми зможемо досягти вищих стандартів життя для людей у всьому світі", – пояснила Крісталіна Георгієва.

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський, виступаючи дистанційно перед учасниками саміту "Групи двадцяти", представив пропозиції України щодо досягнення миру з Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua