• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Ціни на газ у Європі б'ють рекорди, наближаючись до позначки 2000 доларів

Ціни на газ на торгах 21 грудня перетнули позначку у 1950 доларів за тисячу кубометрів на тлі похолодання у Європі та скорочення прокачки газу російським Газпромом

Ціна газу в Європі досягла 1953 доларів
Ціна газу в Європі досягла 1953 доларів / РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у даних лондонської біржі ICE Futures, передає "ДС".

Станом на 13:30 за Києвом котирування ф'ючерсів підлетіли до 1953 долари за тисячу кубів, і продовжили йти вгору.

Торги у вівторок, 21 грудня, розпочалися зі зростання цін на січневі контракти на 4,2% до 153,15 євро за МВт-год, тобто 1824,29 долара за тисячу кубометрів.

На відміну від жовтневих цінових перегонів, коли котирування газу теж прямували до 2 тисяч доларів за тисячу кубів, ціни зростають вже третій тиждень поспіль і тримаються на рівні понад 1380 доларів з 13 грудня.

Очільник оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон повідомив, що РФ не забронювала наявні вільні транзитні потужності ГТСУ на січень попри нестачу газу на ринку Європи. 

Чинним контрактом з Газпромом російський монополіст має 109 млн м3 заброньованих потужностей на добу.

Одночасно Газпром зупинив прокачку газу через Ямал-Європа – на 21 та 23 грудня компанія не має заброньованих потужностей у бік згідно сайту оператора Gascade. Газогін працює у реверсному режимі і не постачає ресурс до Європи.

Такі дії РФ відбуваються на тлі погіршення погоди у країнах Європи. Похолодання зумовлює вище споживання газу, натомість на ринку залишається нестача блакитного палива.

Як писала "ДС", спотова ціна газу в Європі вранці у понеділок, 20 грудня, становила понад 1900 доларів за 1 тис. кубометрів

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua