• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Дефолт відкладається: РФ змогла погасили євробонди у доларах

Росія за тиждень до закінчення пільгового періоду виплатила купони за єврооблігаціями із погашенням у 2022 та 2042 році у доларах, як того вимагають контракти

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів Росії, передає "ДС".

Йдеться про два випуски єврооблігацій: Росія-2022 та Росія-2042. За першим випуском, 70% боргу за яким РФ напередодні викупила за рублі, країна повинна була виплатити як купонний дохід, так і погасити номінальну вартість паперів. За другим випуском йшлося лише про виплату купонного доходу.

Загалом РФ повинна була погасити 649,2 млн доларів. Проте 6 квітня Мінфін РФ заявив, що переказав кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах. 

Росія мала час до 4 травня, аби все ж погасити борг згідно контракту – у доларах. Тепер країна звітує про виконання доларового платежу. Виплата була доведена до платіжного агента з цих єврооблігацій (Citibank, N.A., London Branch).

"Платежі було здійснено у валюті випуску відповідних єврооблігацій – у доларах США. Таким чином, зобов'язання щодо обслуговування суверенних єврооблігацій виконуються з дотриманням умов, встановлених емісійною документацією", – додало міністерство РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua