• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Держбюджет-2023: Шмигаль назвав курс гривні, інфляцію та середню зарплату

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль озвучив основні параметри проекту Державного бюджету на 2023 рік

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів, повідомляє "ДС".

Так, власні доходи держави, згідно із проектом бюджету, становитимуть 1,28 трлн грн, а витрати — 2,57 трлн грн.

"Щомісячний дефіцит бюджету на наступний рік ми оцінюємо в понад 3 млрд доларів. Уже зараз більше третини бюджету нам допомагають фінансувати міжнародні союзники. Зі свого боку ми докладаємо максимум зусиль, щоб фінансова підтримка партнерів продовжувалась у 2023 році", — наголосив глава уряду. .

Прем'єр-міністр зазначив, що проект бюджету — це консервативний середньопесимістичний розрахунок, оскільки цього року бюджет України переглядається щомісяця залежно від першочергових потреб фінансування: "Наступний рік, принаймні його початок, буде відбуватися за аналогічним сценарієм".

Також Денис Шмигаль зазначив, що макроекономічний прогноз на наступний рік є консенсусом між урядом, Національним банком та міжнародними фінансовими організаціями, адже залежно від ситуації на фронті економіка України у 2023 році, за його словами, може як впасти на 0,4%, так та зрости на 10% і більше.

"У рамках цього макропрогнозу економіка наступного року зросте на 4,6% у реальному вираженні та на 37% у номінальному. Середня зарплата орієнтовно складе 18,5 тисяч гривень, інфляція може сягнути 30%, середньорічний курс долара буде коливатися в районі 42 гривень", — сказав прем'єр-міністр і наголосив, що нинішній макроекономічний прогноз — це досить консервативний сценарій.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що в Держбюджеті-2023 на оборону передбачено понад 1 трлн грн.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua