• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

До річниці вторгнення НБУ випустив незвичну вертикальну банкноту: як вона виглядає (ФОТО)

Національний банк презентував нову пам’ятну банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!", присвячену боротьбі України проти російських загарбників

Пам’ятна банкнота "Пам'ятаємо! Не пробачимо!"
Національний банк презентував нову пам’ятну банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку, передає "ДС".

Пам’ятну банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!" номіналом 20 гривень ввели в обіг 23 лютого.

"Ця банкнота унікальна та не схожа на звичайні українські банкноти, адже має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально", — зазначили у НБУ.

Банкнота має серію ЗС з номерами 0000001–0300000 та підпис голови НБУ Андрія Пишного.

"Вона є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів", — наголошують в установі.

Розмір – 80 x 165 мм. Тираж – обмежений, 300 тис. штук.

Банкнота містить такі ж елементи захисту, як і у наявних українських купюр, а також додаткові:

  • полімерну стрічку шириною 12 мм з комбінованим оптично-змінним ефектом, який проявляється при зміні кута нахилу банкноти;
  • елемент, виконаний іридисцентною фарбою з перламутровим ефектом.

Основне зображення лицьового боку — постаті трьох українських військових, які встановлюють прапор України на тлі фрагментів карти та прапорів країн, які підтримують нашу державу.

Угорі – тексти з лавровим вінком: "24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації та водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу". Текст дублюється англійською мовою.

Під лавровим вінком — напис: "І на оновленій землі врага не буде…", знак гривні, знак НБУ, шеврон та емблема Збройних сил, написи "Слава Україні, героям слава".

Цифрове позначення номіналу – 20 (унизу ліворуч), вертикальний напис "двадцять гривень"(праворуч від воїнів) та стилізований степ із квітами маку – пам’ять про полеглих захисників України.

Лицьовий бік банкноти
Основне зображення лицьового боку — постаті трьох українських військових

"Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – стилізована композиція, що уособлює фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації – зв’язані руки за спиною, за якою вгадується постать зі слідом від кулі у вигляді маку (автор дизайну Сергій Мішакін), обабіч якої – стилізовані крила з полум’я свічок. Угорі на тлі абрисів зруйнованих будівель – терновий вінок, символ мучеництва, праворуч від якого – захисний елемент, кольорова композиція, що поєднує зображення калини та протитанкового їжака", — розповідають у банку.

Також на зворотному боці — напис: "Пам'ятаємо! Не пробачимо! Ніколи!" (під терновим вінком) та стилізовані маки, що уособлюють криваві сліди від куль.

Зворотній бік банкноти
На зворотньому боці — композиція, що уособлює страждання українців в окупації

Створив дизайн банкноти заслужений художник України Володимир Таран.

Як писала "ДС", Нацбанк випустив нову пам'ятну банкноту на честь ювілею філософа Григорія Сковороди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua