• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

До українських портів уже зайшли 16 суден, які перевозитимуть зерно

Вже 16 торговельних суден, які будуть перевозити українську аграрну продукцію на зовнішні ринки, уже пройшли гирлом Бистре і очікують на завантаження українським зерном

Вивезення українського зерна
Вже 16 торговельних суден очікують на завантаження українським зерном
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Мінінфраструктури, передає "ДС".

"Станом на 20:00 12 липня 16 торговельних суден, які будуть перевозити українську аграрну продукцію на зовнішні ринки, уже пройшли каналом гирла Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море і очікуватимуть на завантаження українським зерном. Ще понад 90 суден чекають на рейді каналу Суліна своєї черги аби зайти саме в українські порти. Всього на рейді румунського каналу Суліна — 135 суден", — звітували у міністерстві.

Як зазначається, прохід гирлом Бистре до українських дунайських портів ("Ізмаїл", "Рені" та "Усть-Дунайськ"), стало можливим авдяки звільненню від російських військ острова Зміїний.

"За останні 4 доби вже 16 суден пройшли через гирло Бистре. Плануємо зберігати такий темп. Відновлення судноплавства цим каналом — важливий крок, що також дозволить розвантажити рейд каналу Суліна та прискорити експорт зернових. На жаль, наразі його пропускна здатність та організація роботи на цьому каналі дають можливість приймати лише 4 судна за необхідності щонайменше 8 суден на добу", — прокоментував заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

Паралельно тривають перемовини з Румунією та представниками Єврокомісії стосовно збільшення кількості проходжень через Сулінський канал.

"За цих умов та наявності шляху через гирло Бистре ми очікуємо, що протягом тижня скупчення суден на рейді буде ліквідоване, та ми зможемо наростити щомісячний експорт зернових на 500 тис. тонн", — каже Васьков.

До забезпечення перевезень долучилися Військово-морські сили України.

У Мінінфраструктури нагадали, що на сьогодні через блокаду морських портів, на які до повномасштабного вторгнення Росії припадало орієнтовно 80% експорту аграрної продукції України, продовольство вивозять лише через дунайські порти, залізничні та автомобільні пункти пропуску на західних кордонах.

"Їх пропускної здатності наразі недостатньо для повноцінного заміни морських портів. Зокрема, в червні наявними логістичними маршрутами вдалося експортувати орієнтовно 2,5 млн тонн продукції, в той час як місячна потреба в експорті такої продукції становить 8 млн тонн", — наводять дані у міністерстві.

Як писала "ДС", 13 липня у Стамбулі відбудуться переговори щодо експорту агропродукції з України за участю представників нашої країни, Туреччини, ООН та Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua