• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

До виходу з українських портів готуються ще п'ять суден із зерном

Спільний координаційний центр санкціонував вихід з українських портів ще п'яти суден, які перевозять понад 85 тис. тонн зерна та іншого продовольства

Експорт зерна
СКЦ санкціонував вихід з українських портів ще п'яти суден з продовольством / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Організації Об'єднаних Націй, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"СКЦ санкціонував вихід п'яти суден, які перевозять загалом 85 110 тонн зерна та продовольства в рамках Чорноморської зернової ініціативи", — кажуть в ООН.

Судно Ascanios з 58,5 тис. тонн кукурудзи вирушить до Німеччини, Mohamad Y із 11 тис. тонн пшениці та Bellis із 6 тис. тонн сої – до Ізраїлю. Ще два судна – Oris Sofi та Zelek Star – доставлять до Туреччини відповідно 5,9 тис. тонн соняшникової олії та 3,7 тис. тонн гороху.

Крім того, координаційний центр завершив огляд шести наступних в українських портах суден – Canopus, Helga, Lady Zehma, Melina, Michalis та Sealock, а також трьох наступних з України – Kubrosli, Maranta, Great Arsena.

"Усі вони отримали дозвіл на відплиття", — мовиться у повідомленні.

Групи інспекторів планують 25 серпня оглянути п'ять суден, що прямують до українських портів — Golden Yara, Irmgard, Simas, Lady Aillar, Queen Sara, і одне, що відбуває — Kafkametler.

"Станом на 24 серпня загальний тоннаж зерна та інших продуктів харчування, експортованих із трьох українських портів, становить 769 986 тонн", — зазначили в організації.

Як писала "ДС", до німецького порту Росток прибув залізничний потяг із 21 вагона, що везе 1,2 тис. тонн фуражної кукурудзи з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua