• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

ДП "Волиньторф" приватизували законно та без порушень, – ФДМУ

Фонд державного майна провів аукціон з продажу ДП "Волиньторф" в рамках чинного законодавства та без порушень

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті ФДМ України, передає "ДС".

"На момент проведення аукціону підприємство було включене до переліку об`єктів малої приватизації. Проєкт рішення Уряду про зупинення приватизації ДП "ВОЛИНЬТОРФ" та передачу його в управління Міністерства енергетики України не був ухвалений та не набув чинності. Інших законних підстав для скасування аукціону та припинення приватизації об’єкта не існувало", – зазначили в ФДМУ.

Фонд держмайна повідомив, що стартова ціна об’єктів малої приватизації для продажу на аукціоні визначається на рівні балансової вартості активу і проведення незалежної оцінки для визначення стартової ціни об’єкта приватизації, в умовах наявності балансової вартості, законом не передбачено. Стартова ціна ДП "Волиньторф" була встановлена на рівні балансової вартості, що відображена у фінзвітності підприємства. 

У Фонді нагадали, що закон передбачає проведення торгів навіть за реєстрації на участь в аукціоні лише одного учасника.

Нагадаємо, чистий прибуток ДП "Волиньторф" за шість місяців поточного року склав 6,2 млн грн, за 2022 рік — 10,6 млн грн, а 2020 та 2021 рр. взагалі були збитковими. Тож надходження в держбюджет в розмірі більше 200 млн грн. підприємство змогло б забезпечити лише протягом аж 20 років.

Раніше повідомлялося, що 6 жовтня ФДМУ продав ДП "Волиньторф" через Прозорро за 212,22 млн грн. Втім новий власник — ТОВ "Агробіостандарт" — не зміг вступити в права користування так як за два тижні після торгів слідчі ДБР звинуватили покупця та ФДМУ у змові. За оцінками правоохоронців ціна підприємства була занижена на 100 млн грн.

Минулого тижня представники "Агробіостандарту" заявили, що в такий спосіб зривається приватизація і держава може не отримати 250 млн грн. за продаж майна.

"Ми зрозуміли, що ті корупціонери, які все життя наживались на цьому підприємстві, так чи інакше намагаються створити якісь перешкоди. Спочатку вони хотіли зірвати приватизацію, потім якось її відтермінувати, збільшити її вартість. А коли вони зрозуміли, що ми придбали це підприємство, нічого кращого не придумали, як порушити кримінальну справу і прийти до нас з вимогою, щоб ми їх безкоштовно запустили у свою компанію на 50%", – розповів співвласник ТОВ "Агробіостандарт" Костянтин Бровченко.

Акціонери компанії на прес-конференції заявили, що правда на їх боці та вони будуть йти до кінця, до перемоги над тими "царьками-корупціонерами", які "вміють тільки тягнути із держави і створювати проблеми іншим".

"Щоб на власному прикладі показати, що треба вірити та інвестувати в Україну. Вірити в перемогу, вірити президенту, вірити, що інвестор буде завжди захищений в нашій державі", — додають акціонери.

"Ми дуже раді, що перший крок уже зроблений, після звернення до президента, до РНБО, до СБУ. Вже є реакція ФДМУ, який заявив свою правову позицію по приватизації ДП "Волиньторф", – зазначили в компанії.

ТОВ "Агробіостандарт" входить до групи "Асвіо", яка налічує більше 10 тисяч працівників. З початку повномасштабного вторгнення жодна з компаній групи ні на день не зупинила роботу.

"Ми забезпечували безперебійне постачання хлібом та іншими продуктами місто Київ у перші, найважчі тижні війни. Тому ми вміємо боротись і не опускати руки в самих тяжких ситуаціях", – резюмували в ТОВ "Агробіостандарт".

    Реклама на dsnews.ua