• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Екс-нардепа Вадима Нестеренко підозрюють у намірі не повертати кредиторам майже $ 50 млн

Колишні бізнес-партнери Нестеренко по агрохолдингу вважають необгрунтованими його звинувачення в нібито втраті частини активів

Засновник ТОВ "Дніпромлин" Євген Моршинін
Засновник ТОВ "Дніпромлин" Євген Моршинін
Реклама на dsnews.ua

Заяви глави наглядової ради агрохолдингу Ristoneholdings, екснардепа Вадима Нестеренко про нібито рейдерське захоплення переробних підприємств холдингу в Дніпрі — ТОВ "Дніпромлин" і ТОВ "Хлібозавод №10" — 1 вересня не відповідають дійсності, оскільки бізнес був розділений в липні цього року. Про це на пресконференції заявив засновник ТОВ "Дніпромлин" Євген Моршинін. Він підкреслив, що Нестеренко не звертався до правоохоронних органів з приводу рейдерського захоплення.

За словами Моршиніна, приводом для розділення бізнесу стала невдала фінансова політика Вадима Нестеренко в якості керуючого партнера, а саме — бездумне нарощування позик у банків і приватних осіб. Моршинін зазначив, що холдинг утворився в 2011-му, частки між Нестеренко і його партнерами були розділені навпіл. "Дніпромлин" і "Хлібзавод номер 10" були придбані в тому ж році. Холдинг складався, грубо кажучи, з підприємств агросектора і, безпосередньо, борошномельного і хлібопекарського підприємств. Склад засновників завжди розподілявся в процентному співвідношенні 50% на 50%, що підтверджується статутними документами в період з 2011 до моменту поділу ", — зазначив Моршинін.

Він також підкреслив, що після завершення в мулі цього року поділу холдингу, власники і керівники і" Дніпромлина ", і" Хлібзаводу №10 "не змінювалися. "Всі спроби заявляти про рейдерське захоплення можна розцінювати як підготовку грунту паном Нестеренко, щоб не віддавати борги кредиторам", — заявив Моршинін.

Фінансовий директор ТОВ "Дніпромлин" Наталя Луценко зазначає, що з 2018 року ряд економічних показників холдингу почав показувати негативну динаміку. За її словами, причиною стала значна кредитне навантаження. Зокрема, на початок січня 2020 кредитний портфель холдингу виріс в 2 рази в порівнянні з 2018-м і склав $ 32 млн. Оскільки сторони не дійшли згоди в питанні врегулювання кредитного навантаження та узгодження стратегії подальшого розвитку бізнесу, було прийнято рішення про розділення бізнесу.

"Однак в серпні" Дніпромлин "зіткнувся з тим фактом, що Вадим Нестеренко, очевидно, відчуваючи брак коштів, спробував отримати додаткові кредитні ресурси, а в забезпечення надати ЦВК" Дніпромлина ", — заявила Луценко.

Оскільки партнери з таким рішенням не погодилися, Нестеренко заявив про нібито рейдерським захоплення "Дніпромлина" і "Хлібзаводу № 10". "Це могло зійти за звичайний шантаж, якби не той факт, що агрохолдинг Нестеренко закредитований на десятки мільйонів доларів. І заява про рейдерство можливо могло б бути аргументом для кредиторів при невиконанні Ristoneholdings своїх зобов'язань", — пояснила Луценко.

Як стверджують представники підприємств, на цей час "Дніпромлин" і "Хлібзавод №10" працюють в штатному режимі і навіть нарощують потужності, незважаючи на карантин і фінансову кризу в країні. "Що стосується ГО" Дніпромлин ", то у нас збільшилися обсяги переробки з 12 до 17 тис тонн/міс. Кредиторська заборгованість за поставлене зерно на 18.09.2020 року відсутня. Запроваджено нову турецьку лінію фасування до 25 кг. Планується впровадження нової турецької лінії фасування об'ємом 50 кг ", — зазначив генеральний директор ТОВ" Дніпромлин "Петро Єременко.

Нагадаємо, екснардеп від Партії регіонів, а пізніше член фракції БПП Вадим Нестеренко не вперше опиняється в центрі скандалів в агросекторі.

    Реклама на dsnews.ua