• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Експорт зерна з України: Британія виділить до 10 млн фунтів на ремонт залізниці

Велика Британія планує виділити до 10 млн фунтів стерлінгів на ремонт української залізниці, щоб полегшити вивезення зерна з країни на тлі російської агресії

Велика Британія допоможе вивозити зерно з України
Велика Британія хоче полегшити вивезення зерна з України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні уряду Ведикої Британії, передає "ДС".

"Окрім блокування вивезення зерна з України через Чорне море – маршрут, яким історично експортувалося 96% українського зерна, російські атаки порушують його експорт залізницею. Щоб протидіяти цьому, Велика Британія виділить до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на матеріали та обладнання для ремонту залізничної інфраструктури України та допомоги у вивезенні зерна з країни залізницею", — кажуть в уряді.

Наголошується, що британська влада тісно координує з урядом України питання щодо того, як максимально збільшити пропускну здатність залізниці та забезпечити перевезення зерна.

Також вказано, що Росія не тільки перешкоджає Україні експортувати її зерно — з’являється все більше доказів того, що вона краде українське зерно й переправляє його контрабандою через кордон з метою продажу для збільшення своєї військової казни.

"Велика Британія виділить 1,5 млн фунтів стерлінгів на розробку процесу тестування, щоб визначити, чи було зерно, яке продається Росією на світовому ринку, незаконно вивезено з України. Це допомогло б світовим урядам вирішити проблему вкраденого зерна, стримуючи російську активність на цьому напрямку і гарантуючи, що Україна отримує необхідний дохід від будь-якого вирощуваного зерна", — додають в уряді.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон також попросить інші країни G7 приєднатися до цих зусиль.

Як писала "ДС", за даними Мінагрополітики, Росія з початку широкомасштабного нападу на Україну вивезла з окупованої території щонайменше 400 тис. тонн зерна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua