• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

ЄС готується добровільно скоротити споживання російського газу на 15%, – ЗМІ

Європейський Союз розглядає можливість добровільного скорочення на 15% споживання природного газу країнами-членами вже від наступного місяця – на тлі побоювань, що РФ може припинити постачання енергоресурсів

ЄС може добровільно скоротити споживання російського газу
ЄС готується добровільно скоротити споживання російського газу / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Bloomberg, передає "ДС".

План скорочення попиту Європейська комісія має оприлюднити 21 липня. Завдання — впоратися з потенційним повним відключенням з боку Москви. За словами трьох дипломатів ЄС, обізнаних із ситуацією, також передбачатимуться обов'язкові кроки, якщо ситуація погіршиться, а добровільних обмежень буде недостатньо.

"Згідно з планом, який отримав назву "Економте газ для безпечної зими", Єврокомісія планує рекомендувати кроки, які включають скорочення послуг опалення й кондиціонування, а також певні ринкові заходи", — пише видання.

Комісар з питань бюджету Йоганнес Ган заявив, що Єврокомісія працює, виходячи з припущення, що Росія не відновить повних поставок через трубопровід Nord Stream 1, який був закритий на початку цього місяця на ремонт. Потребуватиметься схвалення держав-членів, яке комісія може запросити вже наступного тижня під час екстреної зустрічі міністрів енергетики.

Водночас велика група країн виступає проти обов’язкових скорочень. Вони наголошують, що національні уряди вже мають плани на випадок надзвичайних ситуацій і скоротять попит незалежно від того, чи зобов’язує їх ЄС.

Як писала "ДС", президентка Молдови Майя Санду закликала громадян готуватися до "важкої зими", проте заявила, що не збирається "продавати частину країни" заради постачання російського газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua