• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Єврокомісія офіційно запропонувала максимальну ціну на російський газ

Єврокомісія опублікувала пропозицію встановити максимальну ціну на газ на рівні 275 євро за МВт-год, що понад як вдвічі більше на поточну ціну на ринку у 120 євро за Мвт-год

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Financial Times, передає "ДС".

Пропозиція передбачає встановлення ліміту ціни на газ за контрактами на місяць вперед, якщо базова оптова ціна на газ утримуватиметься на рівні понад 275 євро за МВт-год протягом двох тижнів, і якщо розрив між цінами на природний газ і СПГ перевищуватиме 58 євро протягом 10 торгових днів. 

Щойно цінова стеля буде встановлена, Брюссель почне вимагати від столиць країн-членів ЄС звітувати Комісії про свої зусилля для зменшення споживання електроенергії.

"Це не "срібна куля", яка знизить ціни на газ, але це потужний інструмент, який ми можемо використовувати за потреби, доповнюючи наші більш структурні зусилля для контролю над цінами", – заявила комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Хоча такий рівень стелі ціни на газ є понад як удвічі вищим за поточний рівень у 120 євро за МВт-год, влітку ціни на газові контракти знаходилися на значно вищих позиціях, подекуди – дорожче за 300 євро за МВт-год.

Як писала "ДС", у Європейському Союзі очікують, що ліміт цін на російську нафту, запроваджений країнами G7, почне працювати 5 грудня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua