• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Фермери готують дзеркальну відповідь аграріям Польщі: заблокують в'їзд польських вантажівок в Україну

"Всеукраїнська аграрна рада" та Асоціація виробників молока планують у відповідь на розпочатий польськими фермерами протест проти транзиту через територію Польщі української сільгосппродукції провести дзеркальний протест, перекривши рух польським вантажівкам через 4 міжнародні пункти пропуску

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві "Всеукраїнської аграрної ради", передає "ДС".

Підкреслюється, що українські агровиробники перекривають рух польським вантажівкам через 4 міжнародні пункти пропуску: перед пунктом пропуску "Дорогуськ — Ягодин" зі сторони України; в смт Краковець біля міжнародного пункту пропуску "Краківець-Корчова"; в с. Рата біля міжнародного пункту пропуску "Рава-Руська"; в с. Шегині біля міжнародного пункту пропуску "Шегині-Медика, в с. Старовойтове, вул. Прикордонників 1.

Планується, що акція розпочнеться 10 червня о 10:00 та триватиме до 00:00 14 червня.

"Проведення заходу обумовлено категоричною незгодою українських аграріїв з діями польської сторони, які в односторонньому порядку, порушуючи торговельні правила ЄС та рішення Єврокомісії щодо поновлення транзиту української сільськогосподарської продукції, продовжують фізично блокувати вантажівки з України на територію Польщі.

Такою позицією польські фермери грають на руку Путіну, бо хочуть, щоб українське зерно просто залишилось в Україні, а ціни зросли. Саме цього хочуть в РФ", — йдеться у заяві.

Нагадаємо, уряд Польщі вирішив до 30 червня заборонити імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить з території України або імпортується з неї.

Голова польської партії влади "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що Польща "є і залишається другом та союзником України без найменших змін", але "можлива криза в польському селі вплине на становище всіх поляків".

Як писала "ДС", 5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик оголосив, що те, що залишпає свою посаду на тлі масових протестів фермерів у зв’язку з поставками зерна з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua