• USD 41.2
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

G7+ надасть Україні понад $1 млрд доларів для підтримки енергетичного сектору: звідки надходитимуть кошти

Країни-партнери планують і далі надавати допомогу для відновлення українського енергосектору

Долари
G7+ надасть Україні понад $1 млрд доларів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики, передає "ДС".

Питання обговорювалося під час Міжнародної конференції з відновлення України в Берліні, на засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України. Участь у зустрічі взяли представники 25 країн, установ та організацій.

Представники країн-партнерів засудили російські атаки на українську енергетику та засвідчили плани продовжувати надавати допомогу для відновлення українського енергосектору. Зокрема — оголосили про плани щодо додаткової допомоги енергетичному сектору на суму понад 1 млрд доларів після останніх атак, а саме:

  • понад 70 млн євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України;
  • 500 млн доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору;
  • 300 млн євро додаткового фінансування від ЄБРР;
  • щонайменше 47 млн доларів додаткового гранту від Світового банку;
  • донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

Партнери констатували, що після поновлення Росією масованих атак на критичну енергетичну інфраструктуру 22 березня 2024 року українська енергосистема втратила близько 9 ГВт встановленої потужності енергогенерації.

Також країни-партнери вказали на важливість зусиль ENTSO-E у збільшенні експорту електроенергії в Україну та акцентували на тому, що збільшать зусилля з надання обладнання для ремонтів пошкодженої інфраструктури виробництва та передачі енергії до зимового періоду 2024/2025 років.

"Ми посилимо зусилля для зміцнення фізичного захисту основних компонентів енергетичної мережі, протиповітряної оборони, яка є критично важливою для захисту населення, економіки та безпеки України; а також імплементації рішень з децентралізації та встановлення обладнання розподіленої генерації електроенергії", — мовиться у заяві країн-партнери.

Як писала "ДС", саміт країн "Великої сімки" відкриється 13 червня в італійській області Апулія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua