• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

"Газпром" — ненадійний партнер": Польща розриває угоду з Росією щодо "Ямал-Європи"

Польща вирішила розірвати угоду з Росією щодо газопроводу "Ямал-Європа" у зв'язку з вторгненням Росії в Україну

Польща розриває угоду з Росією;
Польща розриває угоду з Росією; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Ганна Москва повідомила у Twitter, передає "ДС".

"Польща денонсує міжурядову газову угоду 1993 року щодо Ямалу. Агресія Росії проти України підтвердила правильність наміру польського уряду стати повністю незалежним від газу. Ми завжди знали, що "Газпром" є ненадійним партнером", — написала міністерка.

Газопровід "Ямал-Європа" завдовжки понад 2 тис. км від Торжка до Франкфурта-на-Одері виведено на проектну потужність — 33 млрд куб. м на рік – у 2006 році. Польська ділянка налічує 683 км лінійної частини та п'ять компресорних станцій.

Нагадаємо, у травні РФ ввела блокуючі санкції щодо польської компанії EuRoPol GAZ SA — це власник польської ділянки газопроводу "Ямал-Європа". Стосовно осіб, які потрапили під російські санкції, заборонено будь-які угоди. У тому числі окремо промовляється заборона на захід у порти РФ, платежі та операції з цінними паперами.

Крім того, "Газпром" з 27 квітня припинив постачання газу до Польщі та Болгарії. Причиною такого рішення стала відмова компаній "Булгаргаз" (Болгарія) та PGNiG (Польща) платити за сировину у російських рублях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua