• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

"Газпром" вже скаржиться, що санкції не дають повернути турбіну в Росію

Російський монополіст "Газпром" у середу заявив, що через санкції країн Заходу постачання Росії турбіни для "Північного потоку", яка знаходилася в Канаді, неможливе

Турбіна "Північного потоку"
Турбіна "Північного потоку"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні в Telegram-каналі "Газпрому", передає "ДС".

"Санкційні режими Канади, ЄС, Великої Британії та невідповідність нинішньої ситуації чинним контрактним зобов'язанням з боку Siemens роблять постачання двигуна 073 на КС "Портова" неможливим", – пишуть у "Газпромі".

Жодних додаткових пояснень цієї позиції в повідомленні не наводиться.

Раніше заступник голови російської газової компанії "Газпром" Віталій Маркелов заявив, що постачання турбіни до Німеччини замість Росії після ремонту в Канаді порушує умови чинного контракту та створює ризики санкцій з боку ЄС, крім того, Siemens під час ремонту усунула не більше чверті всіх несправностей.

Нагадаємо, 10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік". Водночас Канада оголосила про посилення санкцій проти Росії.

Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ України закликали владу Канади скасувати це рішення. Світовий конгрес українців подав до суду через рішення уряду.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що це рішення було дуже важким.

У компанії Siemens Energy заявили, що турбіна, яка нібито потрібна Газпрому для відновлення повноцінної роботи Північного потоку, була готова до відправки до РФ. Однак російський монополіст вимагав документацію, яка підтвердить, що постачання не порушує європейських санкцій.

8 липня стало відомо, що відремонтована турбіна для газопроводу "Північний потік" була відправлена з Канади до Німеччини.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua