• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Головними "гравцями" у майбутньому будуть ті люди, які кожного дня вчаться і розвиваються, – Шимків

Напрям Learning & Development (L&D) – це найголовніший інструмент розвитку людини та компанії

Дмитро Шимків
Дмитро Шимків
Реклама на dsnews.ua

Про це голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків розповів під час зустрічі StudyDive L&D Club Meetup, де керівники провідних українських компаній обговорюють, як підготувати свої організації до змін у післякризовому світі.

Як зазначив Дмитро Шимків, майбутнє компаній залежить від того, яку роль у них відіграє процес навчання та розвитку усіх співробітників. Опікуватися цим має власник, СЕО-керівник чи наглядова рада, якщо вона є. Провідна роль керівних органів компанії у тому, щоб сформувати бачення того, куди рухається організація, принципи роботи й дати людям можливість розвивати ключові компетенції.

Серед найважливіших навичок майбутнього голова ради директорів Darnitsa Group назвав п'ять: лідерство та емпатія, сторітелінг, вміння працювати з даними та IT.

Під час виступу він зауважив, що володіти цими навичками повинен кожен співробітник незалежно від його посади. Керівники мають формувати у працівників "відчуття власника", коли кожен у компанії турбується про її майбутнє так, ніби це його особистий проєкт.

Як приклад він навів фармацевтичну компанію "Дарниця", де відчуття емоційної та інтелектуальної залученості до роботи, жага до отримання нових навичок – частина корпоративної культури.

"Ми хочемо, щоби працівники або команди були взаємозамінні, аби підстрахувати одне одного. "Дарниця" постійно інвестує в освітні програми для своїх співробітників: стипендії, університети тощо, зокрема дає можливість навчатися в Harvard Medical School/HMX, – розповів Дмитро Шимків. – Це онлайн-навчання не тільки для медичних чи фармацевтичних працівників, а для всіх. Бо ми вважаємо, що це найкраща інвестиція в майбутнє. Особисто я повинен кожні пів року проходити те чи інше нове навчання, яке зробить мене кращим".

Також "Дарниця" інвестує в освіту студентів фармацевтичних напрямків, які зараз навчаються у вітчизняних ВНЗ і з часом можуть стати співробітниками компанії. Згідно з інформацією довідника "Фармацевтика України 2021", зараз у фармацевтичній галузі навчаються близько 4,5 тис. майбутніх фахівців. При цьому, щоб L&D напрямок був ефективним, до кожної людини потрібен індивідуальний підхід, зауважує Дмитро Шимків.

"Тому в організації є люди, які координують такі процеси. Дуже складна штука – розуміти профайл людини, розуміти, чого не вистачає, але також розуміти, який є набір інструментів, яким можна скористатись. Потрібно постійно провокувати у людей бажання вчитися. Ті, хто вчаться і розвиваються, отримують в організації поведінкову модель. Коли існує поведінкова модель, люди, які не хотіли вчитися, починають підтягуватись", – говорить він.

Освітні можливості позитивно впливають не тільки на особисті навички працівника, а й на колектив в цілому. У "Дарниці" інвестиції в освіту вже почали давати плоди: у компанії запрацював механізм вільного обміну ідеями, де кожного працівника заохочують ділитися своїми пропозиціями. Для обміну ідеями працює платформа Idea Box.

Завдяки такому підходу "Дарниця" вже котрий рік поспіль зберігає лідерство у виробництві лікарських засобів у натуральному виразі і входить до ТОП-20 кращих роботодавців за дослідженням одного з українських кадрових порталів.

    Реклама на dsnews.ua