• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Гранти для ветеранів та медична допомога дітям. Як МХП відновлює Україну вже зараз

У МХП підтримують військових і допомагають ветеранам знайти улюблену справу. А ще — стоять на захисті маленьких українців, що опинилися у важких, а то й трагічних обставинах. У компанії знають, що щасливе майбутнє залежить від кожного і не втрачають можливості допомогти

Ключовий напрям корпоративної соціальної політики МХП — це співпраця з громадами й громадськими інституціями
Ключовий напрям корпоративної соціальної політики МХП — це співпраця з громадами й громадськими інституціями
Реклама на dsnews.ua

Понад 2200 співробітників МХП мобілізовані до лав ЗСУ. У компанії усвідомлюють, що саме українські захисники визначають майбутнє країни, а тому докладають максимальних зусиль для їх підтримки. Зокрема, компанія щомісяця виплачує бійцям заробітну плату, забезпечує їх техзасобами, авто, одягом та бронежилетами. Оплачує медичний супровід у разі поранення та допомогу у розшуку безвісти зниклих. Крім того, допомагає родинам захисників у розв’язанні побутових питань.

Сьогодні в компанії працюють 167 ветеранів. МХП докладає максимальних зусиль, аби полегшити бійцям повернення до мирного життя. Поза увагою МХП не залишаються й ті військові, які не є працівниками компанії, але також потребують уваги. Тому, в МХП запустили програму життєстійкості "МХП Поруч". Головна мета — реінтегрувати військових у цивільне життя, активно залучати їх до суспільних процесів.

Для кожного захисника в МХП впроваджують індивідуальний план адаптації, який діє від 6 до 18 місяців та включає кілька етапів. Так, експертами компанії забезпечується юридична підтримка — зокрема, щодо документів ветерана, наявних пільг та трудових гарантій. Програма включає фізичну та психологічну реабілітацію — ветеранів відправляють у санаторії та реабілітаційні центри, пропонують зустрічі з психологами. Якщо ж через стан здоров'я працівник більше не може виконувати свої попередні обов’язки, йому допомагають знайти нову професійну нішу. Серед наявних опцій — повний рескілінг, тобто освоєння абсолютно нової спеціальності.

Допомогти стати успішними

Ключовий напрям корпоративної соціальної політики компанії МХП — це співпраця з громадами й громадськими інституціями, зокрема й щоб стимулювати розвиток ветеранського малого та середнього бізнесу. Наприклад, стратегічний партнер компанії — Благодійний фонд "МХП —Громаді" — разом з Українським ветеранським фондом при Мінветеранів у квітні цього року реалізував програму "Варто РОБИти своє".

Микола Бондаренко, один з переможців конкурсу "Варто РОБИти своє"
Микола Бондаренко, один з переможців конкурсу "Варто РОБИти своє"

"Підтримувати й допомагати військовим та їхнім родинам — один з векторів нашої діяльності. Відновлення України почнеться не після перемоги. Цей процес триває вже зараз. І від того, яке середовище, яку екосистему в громадах ми створимо для тих, хто захищає нас на передовій, залежить якість життя всіх наших майбутніх поколінь. Бо ветерани мають знати: їх чекають. Родини, громади, Україна. Вони потрібні", — розповідає Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду "МХП — Громаді".

Реклама на dsnews.ua

У межах проєкту ветерани та їхні родини отримали 10 грантів до 1,5 млн грн кожен на розвиток власного бізнесу. Переможці конкурсу вже втілюють проекти у життя. Спектр широкий — від ветаптеки, свиноферми до равликової ферми та розвитку аграрного господарства. Експерти МХП долучаються до подібних проєктів також експертизою. Адже один з принципів компанії: великий бізнес тільки тоді буде успішним, якщо будуватиме навколо себе екосистему малих і середніх бізнесів.

"Як компанія-лідер у сфері аграрних та харчових технологій ми прагнемо допомагати іншим підприємцям ставати успішними. Це запускає позитивні економічні зміни в конкретних громадах, де розвивається мікропідприємництво, та глобально поліпшує стан національної економіки України. А для нас робота поряд з успішними підприємцями — додатковий драйвер постійно вдосконалюватися: від виробничо-технологічних до соціальних процесів", — додає Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП.

Саморобна тушкованка і толоки: волонтерять усі

Активну соціальну позицію компанії поділяють і її працівники: в МХП розвинене корпоративне волонтерство, де кожен докладає зусиль, аби допомогти, наблизити перемогу та покращити майбутнє.

Гуманітарний хаб МХП
Гуманітарний хаб МХП

На початку повномасштабної війни працівники різних підприємств МХП самі організувалися й створили Гуманітарні хаби в своїх громадах, де сортували продукцію компанії й розвозили її родинам колег, госпіталям і військовим, які не мали змоги через логістичні перепони дістати продукти. Пізніше на кількох підприємствах працівники організувалися у волонтерські цехи й виготовляли там тушкованку. Попри бойові дії співробітники виходять на щорічні толоки у своїх населених пунктах і разом з активістами громади облагороджують території, на яких живуть. Компанія в цьому їм допомагає технікою, обладнанням та інформацією. Крім того, колеги долучаються до спільних зборів, роблячи донати на перемогу.

Допомога українцям у деокупованих регіонах
Допомога українцям у деокупованих регіонах

Сила і віра для маленьких українців

Окремий напрям роботи — допомога маленьким українцям. Торік для дітей, чиї батьки загинули під час обстрілів або на фронті, спільно з БФ "Діти героїв" реалізували проєкт "Пазли дитячих мрій". Втілили мрії п´яти дітей. 9-річний Всеволод зустрівся зі своїми кумирами — відомими ілюзіоністами Magic Five. 13-річна Дар'я спробувала свої сили в ролі фотомоделі. А 15-річний Михайло та 9-річний Гєра змогли зустрітися з улюбленим актором і коміком Євгеном Кошовим.

Зустріч учасників проєкту "Пазли дитячих мрій" з Євгеном Кошовим
Зустріч учасників проєкту "Пазли дитячих мрій" з Євгеном Кошовим

"Герої нашого проєкту — діти, які переживають війну, мабуть, найтяжче. Адже вона забрала когось з їхніх батьків. Але діти мають відчувати підтримку дорослих попри все. Ми не можемо змінити минуле й зробити так, щоб ці історії ніколи не сталися, проте можемо зараз втілити мрії учасників проєкту. Бо, за великим рахунком, за це ми й боремося: впевненість, силу й віру наших дітей", — коментує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду "МХП — Громаді".

Допомагають і тим, хто опинився на межі бідності або ж без доступу до базових благ. Торік восени компанія роздала дитяче харчування "КОКО" бренду МХП "Наша Ряба" малечі з дитячих будинків, мелозабезпеченим сім'ям та родинам ВПО. Цього року компанія роздала 34 тис. баночок "КОКО" мешканцям Дніпропетровщини, які перебувають під постійними обстрілами, а також постраждалим родинам з немовлятами внаслідок підриву Каховської ГЕС. До ініціативи долучилися національна волонтерська платформа СпівДія та AGCO Agriculture Foundation.

Регулярно спільно зі стратегічним партнером — БФ "МХП — Громаді" — компанія організовує виїзди лікарів "Охматдиту" на деокуповані території та в громади, де проживає багато ВПО. Діти можуть безплатно пройти фаховий медогляд та зробити аналіз крові за 34 показниками. Наприклад, 3 серпня медикам, що беруть участь в акції, вдалося встановити своєрідний рекорд. Лише за один день лікарі оглянули 311 дітей у Макарові на Київщині. Селище сильно постраждало навесні 2022-го. У місті згоріла амбулаторія і були пошкоджені всі медичні заклади. Тому отримання елементарних медичних послуг для дітей виявилося ускладненим. І Макарів — лише один невеличкий пункт на чималій мапі допомоги. За півтора року медики зробили 53 виїзди та оглянули 7200 дітей.

Виїзд лікарів "Охматдиту" в Макарів у межах проєкту "Скарбничка здоров'я"
Виїзд лікарів "Охматдиту" в Макарів у межах проєкту "Скарбничка здоров'я"

При цьому у компанії приділяють увагу й дітям працівників, що потребують підтримки. Зокрема, для дітей мобілізованих працівників організовують поїздки за кордон. А родинам захисників та захисниць компанія забезпечує психологічну підтримку і допомогу у вирішенні організаційних питань.

Україна розквітне

А ще в МХП пропагують свідоме ставлення до довкілля. Компанія активно впроваджує на всіх підприємствах електронний документообіг. Працівники офісів під час прийому на роботу заповнюють усі документи в електронному форматі, мають цифрові підписи.

МХП друкує окрему поліграфічну продукцію на переробленому папері. А також робить Україну ще більш зеленою та квітучою: її працівники регулярно висаджують дерева в 13 областях України.

    Реклама на dsnews.ua